Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 19:35
 
Malatya’da FETÖ’nün yurt abisini jandarma operasyonla yakaladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Jandarmasının operasyonunda, FETÖ terör örgütüne ait yurtlarda öğrenci abiliği yapan şahıs kıs kıvrak yakalandı.
Asayiş Haberi
Malatya’da FETÖ’nün yurt abisini jandarma operasyonla yakaladı

Malatya’da FETÖ’nün yurt abisini;

Jandarma operasyonla yakaladı...
Malatya Jandarmasının operasyonundan yakalanan ve gözaltına alınan şahıs hakkında işlemlerin yapıldığı ifade edildi.
FETÖ terör örgütünün yurt abisinin yakalanması ile ilgili yapılan açıklama şöyle: “Malatya İl Jandarma Komutanlığınca FETÖ terör örgütünün Malatya ilindeki yapılanması kapsamında, Malatya ili Kale ilçesinde ikamet eden ve 2008-2012 yılları arasında FETÖ terör örgütüne ait yurtlarda öğrenci abiliği yapan (1) şahsa yönelik, 19.02.2020 tarihinde icra edilen operasyon sonucu şahıs yakalanmış ve evinde yapılan aramada (1) adet 7.65 mm çapında tabanca ve bu tabancaya ait (18) adet tabanca fişeği ile geçirilmiştir.
Olay şüphelisi şahıs adli makamların talimatı doğrultusunda işlemleri yapılmak üzere gözaltına alınmıştır”

JANDARMA BÖLGESİNDE 2 AYRI OLAY...

İşte olayın detayları.

JANDARMA 2 KİŞİYİ YAKALADI…

İşte o açıklama…”1. Yeşilyurt İlçesi İkizce Mahallesinde 17 Şubat 2020 günü saat 14.00 sıralarında, Mağdur O.D. isimli şahıs şüpheliler Ö.Y.B. ve M.Y. isimli şahıslar tarafından zorla alıkonularak darp edilmiş ve bu durumun şüpheli şahıslar tarafından cep telefonu ile video kaydına alınmıştır.

2. Olayın öğrenilmesine müteakip, şüphelileri yakalamak ve olay yerinde gerekli emniyet tedbirlerini almak maksadıyla Yeşilyurt İlçe J. Komutanı emir komutasında (3) J.Asyş. Timi derhal olay yerine sevk edilerek şüpheli (2) şahıs İkizce Mahallesinde bulunan otoparkta yakalanarak gözaltına alınmıştır.

3. Olaya karışan (2) şüpheli şahıs tahkikatın tamamlanmasına müteakip Adli Makamlara sevk edilmiştir.”

YAĞ ELE GEÇİRİLDİ…

İşte o açıklama…”Malatya İl J.K.lığınca Kale İlçesi Kömürhan Köprüsü Yol Kontrol ve arama noktasında durdurulan (1) araç içerisinde yapılan kontrolde lisanssız olarak taşındığı tespit edilen (3) adet (800) litrelik plastik depo içerisinde yaklaşık (2.500) litre atık madeni yağ ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili (1) şüpheli şahıs hakkında yasal mevzuat gereği idari yaptırım kararı uygulanmak üzere gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, FETÖ’nün, yurt, abisini, jandarma, operasyonla, yakaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı