Malatya’da da 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Haber
16 Ocak 2021 - Cumartesi 01:45
 
Malatya’da da 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün Saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, 18 Ocak Pazartesi saat 05.00'te sona erecek.
Yaşam Haberi
Malatya’da da 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Malatya’da da 56 saatlik;

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı...

Korona Virüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması, saat 21.00 itibarıyla Malatya’da da başladı.

Kısıtlama, 18 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

Resim

Kısıtlama olan günler de Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler; cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Ayrıca Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

Online sipariş firmaları da cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

Resim

Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebilecek.

Resim

Malatya’da kısıtlama ile her yan boşaldı. Güvenlik görevlileri denetimlerde bulunuyor.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, 56, saatlik, sokağa, çıkma, kısıtlaması, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı