Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 18:40
 
Malatya’da da 30’uncu Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor
Ali Aladağ …:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da da 26 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 30’uncu Vergi Haftası Atatürk Anıtına çelenk koyma programı ile başladı.
Ekonomi Haberi
Malatya’da da 30’uncu Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

Malatya’da da 30’uncu Vergi Haftası;

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Çeşitli etkinliklerle kutlanıyor...

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava
Atatürk anıtında düzenlenen çelenk sunma programında konuşan Vergi dairesi Başkanı Yunus Poyraz, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle vatandaşlarda ve öğrencilerde vergi bilinci oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
26 Şubat 4 Mart tarihleri arasında kutlanan 30’uncu Vergi Haftası dolayısıyla Malatya Vergi Dairesi tarafından Atatürk anıtına çelenk koyma programı düzenlendi.

Görüntünün olası içeriği: 21 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

Programa Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Defterdar Ali Yıldırım, Gelir İdaresi Grup Müdürü Kemal Mecit ve Zeki Cinoğlu,  Muhasebeciler Odası Başkanı Nuh Poyraz,  Vergi Denetleme Kurulu Başkan Vekili Zeynettin Çetin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından tören sona erdi. Burada konuşan Vergi Dairesi Başkanı Poyraz hafta boyunca devam edecek etkinliklerle ilgili şunları dile getirdi: “Çelik sunum töreni ile 30’uncu vergi haftasını başlatmış bulunuyoruz. 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Çalışanlarımızın, mükelleflerimizin vatandaşlarımızın vergi haftasının kutlu olmasını diliyorum. Vergi haftasında neler yapacağız;  Vergi Haftası’nın temel amacı vatandaşlarımız da var olduğuna inandığımız vergi bilincini daha üst seviyelere taşımak. Vergi Haftası boyunca birçok etkinliğimiz olacak. Bu etkinlikler kapsamında öncelikle çalışanlarımızın vergi haftasını kutlayacağız.  Onlara yönelik olarak 2 tane kişisel gelişim seminerimiz olacak.  Okullarımızda konferanslarımız olacak.  Birçok okulumuza arkadaşlarımız giderek vergi konulu konferanslar verecekler. Bazı ilkokul çocuklarımızın vergi ile tanışmaları adına vergi dairesine gelerek ziyaretler yapmalarını sağlayacağız.  Üniversite ile işbirliği kapsamında bir panelimiz olacak. Mükelleflerini ziyaretlerimiz var. Vergi rekortmeni mükelleflerimiz var onları ziyaretlerimiz olacak.  Vergiye gönüllü uyum seviyesi yüksek olan vergi ödevlerini zamanında yapan mükelleflerimiz ile ilgili ziyaretlerimiz olacak.  Uzun zamandır esnaflık yapan Kadim mükellef dediğimiz esnafımıza da ziyaretlerimiz olacak. 

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve iç mekan

Böylece uyumlu mükelleflerimizi ziyaret etmek, onların halini hatırını sorarak onure etmiş olacağız. Vergi Haftası başlamadan önce tüm okullara, kamu kurum ve kuruluşlarına, STK Lara, kamuya açık alanları afişlerle donattık.  Kamuya açık alanlarda bulunan reklam alanlarında vergi ile ilgili mesajların yayınlanması için gerekli girişimlerde bulunduk. Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Tüm okullarda, tüm sınıflardan gerek sınıf öğretmenleri gerek gerek ilgili branş öğretmenleri vergi haftasını gündeme getirecekler. Böylece Bütün öğrencilerimizin vergi ile ilgili kulak dolgunluğu olması için gerekli tedbirleri almış bulunuyoruz.  Vergi ile ilgili faaliyetlerimizi yaparken aynı zamanda Vergi Dairesi Başkanlığı olarak sosyal sorumluluklarımız da var. Bu çerçevede Kızılay ile işbirliği içerisinde kan bağış kampanyamız olacak.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Murat Elmas dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Birebir ilgilendiğiniz Şehit Ailelerimiz var onları ziyaret edeceğiz gazilerimiz var onları ziyaret edeceğiz.  Dolu dolu bir Vergi haftası kutlaması için tüm personelimiz ile birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hayırlı olur diye düşünüyorum.”
VALİ BARUŞ’A VERGİ HAFTASI ZİYARETİ…
Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz 30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.
Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanan Vergi Haftası'nın 30. su çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Ibrahim Göçmen dahil
Etkinlikler kapsamında Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Vali Baruş’u ziyaret etti. Valilik makamında gerçekleşen ziyarete Başkan Poyraz’ın yanı sıra Defterdar Ali Yıldırım, Yeminli Mali Müşavirler Odası Malatya İl Temsilcisi Şefik Şengün, Vergi Dairesi Başkan Yardımcıları Kemal Mecit, Ahmet Zeki Cinoğlu ve personel katıldı.
Vergi Dairesi Başkanı Poyraz konuşmasında, “1990 yılından bu yana şubat ayının son haftasını vergi haftası olarak kutluyoruz. Bu sene 30'uncusunu icra edeceğiz. Vergi Haftasının temel amacı toplumda var olduğuna inandığımız vergi bilincini daha üst seviyelere çekerek farkındalık oluşturmak ve topluma yaymak. Toplumumuz da bir bilinç oluşturmak. Vergi haftası kapsamında kamuoyuna, vergi mükelleflerine ve personelimize yönelik olarak değişik sosyal amaçlı faaliyetlerin yanı sıra üniversitemiz ile işbirliği içerisinde kişisel gelişim seminerleri düzenleyeceğiz. Bu çerçevede en önemsediğimiz faaliyetimiz okullardaki konferanslarımız, çok sayıda okullarımıza giderek örgencilere vergiyi anlatacağız. İlkokul öğrencilerini Vergi Dairesine getirerek onların vergiyle tanışmalarını sağlamış olacağız. Geçtiğimiz yıl Gelir Dairesi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir protokol imzalanmıştı. Bu yılda hafta içerisinde tüm sınıflarda öğretmenler vergiyi gündeme getirecekler. Bununla ilgili görsellerimizi, dokümanlarımızı Milli Eğitim Müdürlüğü ile paylaştık öğretmenler bütün öğrencilere vergiyi anlatacaklar. Vergi rekortmeni olmasa da vergilerini zamanında ödemiş mükelleflerimizi ve uzun süredir esnaflık yapan mükelleflerimizi ziyaret edeceğiz. Kızılay ile işbirliği yaparak sosyal sorumluluk kapsamında hizmet binamızdaçalışanlarımızın iştiraki ile kan bağışı kampanyamız olacak. Ayrıca sürekli ilgilendiğimiz gazilerimiz, şehit ailelerimiz var onları ziyaret edeceğiz" dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, oturma odası, masa ve iç mekan
Vali Aydın Baruş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “30. yılını kutladığımız Vergi Haftasının, tüm Vergi Dairesi çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum, görevlerinde başarılar diliyorum. Vergi konusu çok önemli bir konu çünkü kamu hizmetlerinin zamanında ve verimli olarak yerine getirilmesi için vatandaşlarımızın ödediği vergilerinin zamanında ve tam olarak ödenmesi büyük önem taşıyor. Bu anlamda da verginin ödenmesi konusu, diğer taraftan vatandaşlık bilincinin oluşmasında çok büyük önem arz ediyor. Bunu bütün vatandaşlarımızda, özellikle gençlerimizde, çocuklarımızda bu bilinci yerleştirmeye çalışmamız lazım. Okullarımızda yapacağınız çalışmalar çok önemli. Çünkü vatanını, milletini seven insan vergisini zamanda ödeyen insandır. Bu ödediği vergilerinde kendisine hizmet olarak döneceğini bilen insanlar bu bilinci layıkıyla yerine getiren insanlardır. Bu anlamda Vergi Haftası münasebetiyle düzenleyeceğiniz etkinlikler bu bilincin oluşmasında önemli rol oynayacaktır. Ben buradan vergisini zamanında ödeyen ve bu bilincin gereğini getiren tüm vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu hafta münasebetiyle vergi ödeme noktasında bilinci yüksek olan ve vatandaşlık görevini yerine getiren tüm esnafımızı kutlamak için yapacağınız ziyaretlerin önemli olduğunu düşünüyorum. Sizlere görevinizde başarılar diliyorum. Malatya’mız vergi ödeme noktasında, tahakkuk, tahsilât ve zamanında ödeme noktasında iyi illerimizden birisi. Buda Malatya insanının Devleti’ne ne kadar bağlı olduğunu ve vatandaşlık noktasında da görevlerinin sorumluluklarını yerine getirmede ne kadar bilinçli olduğunu ispat ediyor. Ben buradan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, 30’uncu, Vergi, Haftası, çeşitli, etkinliklerle, kutlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı