Malatya bir değerini yitirdi; Dr. Muhittin Turgut Hakka yürüdü
Haber
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 22:40
 
Malatya bir değerini yitirdi; Dr. Muhittin Turgut Hakka yürüdü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber…. Malatya’da bir döneme damgasını vuran, kentin değeri Ülkücü camianın liderlerinden Operatör Doktor Muhittin Turgut hakka yürüdü.
Yaşam Haberi
Malatya bir değerini yitirdi; Dr. Muhittin Turgut Hakka yürüdü

Malatya bir değerini yitirdi;

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve sakal

Dr. Muhittin Turgut Hakka yürüdü...

Açıklama yok.

Malatya’ya 1969 yılında ilk özel hastaneyi açan isim olarak da tarihe adını yazdıran Milliyetçi-Ülkücü camianın liderlerinden olan Opr.Dr. Muhittin Turgut’un vefatı büyük üzüntüye yol açtı.

Milliyetçi, Muhafazakar bir şahsiyet olarak gönüllerde yet tutan Opr.Dr. Muhittin Turgut 1969 yılında Özel Doğu Hastahenesi j-kuran Opr.Dr. Muhittin Turgut Malatyalılar tarafından da oldukça seviliyordu.

Ülkücü-Milliyetçi camianın liderlerinden olan Opr. Dr. Muhittin Turgut’un kızı Nur Turgut”Acımız büyük babamı kaybettik…Malatya bir babasını kaybetti. Allah rahmet eylesin acımızı paylaşanlardan da Allah razı olsun.”dedi.

Malatya'nın yetiştirdiği değeri Opr.Dr. Muhittin Turgut'un en büyük özelliği ise "Fakir-fukaraya"bakması ve maddiyata önem vermemesiydi. Malatyalılar "Bir değerimiz daha kayboldu."ifadelerini kullanıp üzüntüleerini dile getirdiler.

Açıklama yok.

MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş'in yol arkdaşlarından birisi olan Opr.Dr. Muhittin Turgut oldukça sevilen bir hekimdi.

ÖZEL MALATYA HASTANESİ:

Özal Malatya Hastanesi 1969 yılında, Hastane cad. No.38 de Özel Doğu Kliniği ismi ile Oprf.Drf. Muhittin Turgut tarafından kurulmuştu. Malatya’nın ilk özel hastanesidir.  

Resim

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU NE DEDİ?

“Milliyetçi Hareketin Malatya'daki duayen isimlerinden,Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ'in Yol Arkadaşı,yiğit dava adamı Op.Dr.Muhittin TURGUT ağabey vefat etmiştir.Merhum ağabeyimize Cenab-ı Allahtan Rahmet ve Mağfiret,yakınlarına sabrı cemil niyaz ederim.Ruhu şâd,Mekanı Cennet olsun.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, bir, değerini, yitirdi;, Dr., Muhittin, Turgut, Hakka, yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı