Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 15:47
 
Kızılay Şube Başkanı Yalçın; Şuan için personel alımı yok
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın”Vagon Onarım Fabrikası'nın yerine, Türk Kızılayı tarafından lojistik üssü kurulacak, 20 milyonluk yatırım yapılacak ekonomiye katkı sunulacak”dedi.
Ekonomi Haberi
Kızılay Şube Başkanı Yalçın; Şuan için personel alımı yok

Kızılay Şube Başkanı Yalçın;

Şuan için personel alımı yok...

Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın,Türk Kızılayı tarafından Lojistik Üs ve Prefabrik Afet Konutu Üretim Merkezi olacak olan Malatya Vagon Onarım Fabrikası'nda çalıştırmak üzere personel alımına başlandı yönündeki bilgilerin bu aşamada gerçeği yansıtmadığını, personel alımının ancak süreçler tamamlandıktan sonra gerçekleşeceğini, devir teslim komisyonunun kurulduğunu ve alanın teslim alma sürecinin devam ettiğini, halı hazırda inşaat alanında ölçüm ve projelendirmenin yapıldığını söyledi.


Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın,Malatya'da yıllar önce yapılan ancak atıl bir şekilde bekleyen Vagon Onarım Fabrikası'nın yerine, Türk Kızılayı tarafından lojistik üssü kurulacak, 20 milyon dolarlık yatırım ile bin 500 kişiye istihdam da sağlanacak bir fabrika hayata geçireceğiz. Bu alanda Genel Başkanımızın yaptığı çalışmalar neticesinde 20 milyon dolarlık yatırım planlanıyor. Bu yatırım çerçevesinde burada konteyner üreten bir fabrika kurulması ve geri kalan alanın da lojistik üs olarak kullanılması planlanıyor. Burada üretilecek ürünler sadece çadır yerine geçebilecek konteyner yapılar olmayacak. Bu fabrikada aynı zamanda mescit, okul, derslik, yaşam alanı olacak yapılar gibi farklı alanlarda hizmet verebilecek konteyner ürünler üretilecek.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Bu üretim sadece yurt içine değil aynı zamanda yurt dışına da ihraç edilecek. Bu ürünleri uluslararası Kızılay Kızılhaç örgütleri ile beraber Birleşmiş Milletlere de bu ürünleri ihraç etmeyi planlıyoruz. Bu sayede de Malatya'da kayısıdan başka bir ürün daha ihraç kalemi haline gelecek. Burada yaklaşık bin 500 kişi çalışacak ama bunun dışında biliyorsunuz yan sanayi ürünleri ile ilgili ihtiyaçlarımız olacak lojistik alanında ihtiyaçlarımız olacak bu yatırımı sadece bizim fabrikamız olarak düşünmemek lazım Malatya'ya yan ürünler anlamında da çok büyük katkılar olacağını düşünüyorum. Alan Projelendirildikten sonra en yakın zamanda inşaatı güçlendirme ve yeni inşaat çalışmaları başlayacak.Henüz güçlendirme çalışmalarına başlanmadı, güçlendirme ve yeni inşaat çalışmalarının başlanarak tamamlanmasının ardından personel alımları da gerçekleşecektir. Bu bir süreç isteyecek bir çalışma bunun Malatya'da,ya kazandırılması ve faaliyete bir an önce geçmesi için çalışmalarımız sürüyor."diye konuştu

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kızılay, Şube, Başkanı, Yalçın;, Şuan, için, personel, alımı, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı