Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 00:12
 
Jandarma fabrika sahibini öldüreni kan lekeli eldiveninden yakaladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Jandarması 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında 27 bıçak darbesi ile öldürülen şüpheliyi kan lekeli eldivenden yakaladı.
Asayiş Haberi
Jandarma fabrika sahibini öldüreni kan lekeli eldiveninden yakaladı

Jandarma fabrika sahibini öldüreni;

Kan lekeli eldiveninden yakaladı...
Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesinde 77 yaşında ki İsmet Balıkçı isimli şahıs 27 bıçak darbesi ile öldürülmüştü. Jandarma şüpheliyi yakaladı ve adalete teslim etti. Şüpheli tutuklandı. İşte jandarmanın olayla ilgili açıklaması:
“1.OLAYIN KONUSU : Kasten Adam Öldürme
2. OLAY TARİHİ : 05.10.2019
3. OLAY YERİ : Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, Fatih Mah. 1. OSB
4. OLAYA KARIŞAN ŞAHISLAR : Y.H., Z.A.
5. ELE GEÇİRİLEN MALZEME : ---
6. MÜDAHALE EDEN DEVRİYE KUVVETİ: (5) Asyş. Timi, (3) İsth. Unsuru, (1) JASAT
Unsuru, (1) KOM Unsuru ve (1) OYİ Timi
7. OLAYIN ÖZETİ :
Yeşilyurt İlçesi Fatih Mahallesi 1.OSB’nde faaliyet gösteren Balıkcı Plastik isimli işyerinde 05 Ekim 2019 günü gece bilinmeyen saatlerde, İ.B. isimli şahıs bilinmeyen nedenlerden dolayı, kimliği belirsiz kişi/kişilerce karın bölgesinden bıçaklanarak öldürülmüştür.
Malatya İl J.K.lığınca, olay yerinden kaçan şüpheli/şüphelileri yakalamak ve olay yerinde gerekli emniyet tedbirlerini almak maksadıyla İlçe J. Komutanı emir komutasında (5) J.Asyş. Timi, (3) İsth unsuru, (1) JASAT Timi, (1) KOM Unsuru ve (1) OYİ Timi sevk edilmiştir.
Yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde, olay yerine 100 metre uzaklıkta üzerinde kan lekeleri olan kaleciler tarafından kullanılan eldiven, olay mahallinde ise bu eldivene ait bir parça tespit edilmiştir. Bahse konu fabrikada işçi olarak çalışan Y.H. alınan beyanı esnasında kollarında ve vücudunun diğer bölgelerindeki yaralanma izleri görülerek araştırmalara bu doğrultuda devam edilmiş, şahsın halı saha maçlarında kalecilik yaptığı, evine sabaha karşı 05:05’te gittiği öğrenilmiştir. Evinde saat 13:30 sıralarında arama gerçekleştirilmiş, yeni yıkanmış kıyafet ve spor ayakkabı (incelenen kamera kayıtlarında şahsın üzerinde olan kıyafetler) ile olayda kullanılmış olabileceği değerlendirilen iki adet ekmek bıçağı ele geçirilmiştir. Olay yeri yakınında bulunan başka bir fabrika güvenlik görevlisi tarafından, gece saat 01:00 sıralarında Y.H.’nın olay yerine ait fabrikanın bahçesinde gördüğü, kendisini fark eder etmez şüphelinin kaçtığı beyan edilmiştir. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek talimatları doğrultusunda Y.H. ve aynı fabrikada çalışan, olay ile bağlantısı olduğu değerlendirilen Z.A. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Y.H. isimli şahıs tutuklanarak Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş olup, Z.A. serbest bırakılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulu”
TARİHİ ESER KAÇAKCILARINI JANDARMA YAKALADI…
İşte o açıklama:
“1. OLAYIN KONUSU : Tarihi Eser Kaçakçılığı
2. OLAY TARİHİ : 07.10.2019
3. OLAY YERİ : Malatya ili, Yazıhan ilçesi
4. OLAYA KARIŞAN ŞAHISLAR : (1) şüpheli (Yakalandı)
5. ELE GEÇİRİLEN MALZEME : (129) adet Gümüş Sikke
6. OLAYIN ÖZETİ :

129 Adet Gümüş Sikke Ele Geçirildi
Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kaçakçılık ile mücadele kapsamında oluşturulan özel ekip marifetiyle yürütülen çalışmalar neticesinde, Yazıhan ilçesinde (1) şahsın elinde tarihi eser niteliğinde sikkeler olduğu ve bu sikkeleri satmaya çalıştığı bilgisi elde edilmiştir. 07.10.2019 günü İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyon sonucu (1) şahıs sikkeleri satmaya çalıştığı esnada suçüstü yakalanmıştır. Yakalama sonucunda toplam (129) adet Gümüş Sikke ele geçirilmiştir. Olaylarla ilgili yakalanan (1) şüpheli şahıs hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Jandarma, fabrika, sahibini, öldüreni, kan, lekeli, eldiveninden, yakaladı,
Yorumlar
oklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı