Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 02:37
 
İnönü’nün Rektörü Kızılay ve ekibi alkışı hak etti; Kurbanlar Kızılay’a hilal olsun Malatya
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Güzel haber... Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, yardımcıları ve öğretim üyelerinden bugün örnek bir davranış geldi.
Kültür Haberi
İnönü’nün Rektörü Kızılay ve ekibi alkışı hak etti; Kurbanlar Kızılay’a hilal olsun Malatya

İnönü’nün Rektörü Kızılay ve ekibi alkışı hak etti;

Kurbanlar Kızılay’a hilal olsun Malatya...


Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, eşi ve 2 kızının bu yıl kurban vekâletlerini Türk Kızılay'ına bağışladı.


Rektör Kızılay’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları ve öğretim üyeleri de kendileri ile eşlerinin kurban vekaletini Türk Kızılay’ı Malatya Şubesine bağış ederek alkış aldılar.
ALKIŞ ALDI...

Alkışlar Rektör Kızılay’a, Yardımcılarına ve öğretim üyelerine geldi.

200 TL EK...
Bir öğretim üyesinin peşin kurban parasına 200 TL ek ise  Rektör Kızılay’ın cüzdanından çıktığı dikkat çekti.
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay,  Rektör Yardımcıları ve Öğretim üyelerinin davranışı takdir alıp alkışı hak etti.


REKTÖR KIZILAY'DAN 4 KURBAN...

Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Başkan Yardımcısı Şükrü Marasalı ile diğer görevlilerin de bulunduğu toplantıda açıklamalarda da bulundu.

MEHMET ŞAHİN NALBANT KONUKEVİNDE TOPLANTI VE BAĞIŞ...
Şahin Nalbant Konukevinde yapılan kurban bağışı ve basın topkantısında konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, kendisinin eşi ve çocuklarının kurban vekaletini Başkan Ramazan Soylu’a takdim etti.
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Kızılay projelerinin insanlık için faydalı olduğunu ifade ederek  “Kızılay’ın kurban bağışı projesine elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Mübarek Kurban Bayramı öncesinde Kızılay’a Kurban vekaletini vererek kurban bereketini yaşıyoruz.


REKTÖR KIZILAY "TÜRK KIILAY'IN DÜNYADAKİ FAALİYETLERİ ÖNEML...

Türk Kızılayı’nın dünyadaki faaliyetleri önemli. Kurban hayrımızı yaptık. Allah kabul etsin. Kesilen kurbanlar Allah katında kabul olsun.. Kızılay’ın Genel Başkanı Kerem Kınık’ın ve Malatya Şubesinin  organizesi ile Şahin Nalbant Konukevinde ayrıca Ramazan ayı boyunca 2 bin kişiye günlük sıcak iftar verildi. Bu ve benzeri faaliyetler Kızılay’ımızın önemini ortaya koyuyor.”dedi ve ardından sözlerini şöyle devam ettirdi:


“Bugün yaklaşan Kurban Bayramı için kurban ibadetimizi yerine getirmek ve Kızılay’ımıza bağışlamak için Üniversitemizin yeni açılan Mehmet Şahin Nalbant Konukevinde toplandık. Hocalarımızın ve üniversite personellerimizin bağışladığı kurbanları Malatya Kızılay’ımız Kurban  Bayramı’nda vekâleten yerine getirdi. Yıl boyunca da Konukevi’nde kalan misafirlerimize ikramda bulunduk.


Geçtiğimiz Ramazan ayında Türk Kızılayı Malatya Şubesinin otuz gün boyunca Konukevi’nde kalan ve kalmayan 2 bin kişiye iftar verdi. Malatya Kızılay’ımız konuk evimizde ve üniversitemizde bu kurban etlerini kavurma yaparak tekrar yıl boyu ikram edecek. Bunu İnönü Üniversitesi ve Malatya Kızılay’ı işbirliği ile konuk evimizde yine bu yıl da başlatıyoruz. Başta ben olmak üzere çok değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte kurbanlarımızı Kızılay’a bağışlayacağız. Tüm üniversitede de bunun çalışmasını bu hafta yapacağız. Bir hafta içerisinde üniversitemizden çok büyük sayıda kurbanı Malatya Kızılay’ımıza bağışlamak istiyoruz. Kızılay’ın sonraki organizasyonlarında da her türlü desteği başkanımıza vereceğiz.” 


KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASINDA KİMLER HAZIR BULUNDU…
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Mehmet Şahin Nalbant Konukevinde ki Kurban Bağışı programında İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim üyesi Üyesi Cemal Koyunoğlu, Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Başkan Yardımcısı Şükrü Özmarasalı, Mehmet Şahin Nalbant Konukevi Müdürü Önder Uyanık, öğretim üyeleri, gazeteciler ve diğer görevlilerde katıldı.
 Akademik ve idari personeller, Kızılay’a kurban bağışında bulundu.


TÜRK KIZILAY’I MALATYA ŞUBE BAŞKANI RAMAZAN SOYLU NE DEDİ?
Kızılay Malatya Şube başkanı Ramazan Soylu, Rektör Kızılay’ın açıklamasının ardından şunları söyledi:
 “Türk Kızılay’ı Genel Başkanımız Sayın Kerem Kınık’ın kamuoyuna kurban bağış kampanyamızı duyurmasını takiben Malatya Şubesi olarak geçen hafta Kurban kampanyamızı başlatmıştık ve demiştik ki ‘kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun 
Türkiye’ diye sloganımızı kullanmıştık.

Bu sese ses veren, her zaman yanımızda olan, tüm yaptığımız hayır işlerinde yanımızda olan ve bugünde kurbanlarını bağışlayan, bu bağışladığı kurbanlarla yüz binlerce insanın yüzünü güldüren, mazlumların yüzünü güldüren ve bu etkinlikte bize yardımcı olan İnönü Üniversitesi Rektörlüğümüze, Rektörümüz Ahmet Kızılay`a, yönetimine, değerli hocalarımıza ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.


Başkan Soylu daha sonra şunları ifade etti:

YURT İÇİ 850, YURT DIŞI 725 TL...
“Yurtiçi ve yurtdışı diye kurban vekâlet bağışlarını alıyoruz. Kurban bağışları yurt içinde 850 TL, yurt dışında 725 TL. Yurt dışında 50 ülkede kesilen kurbanları oradaki ihtiyaç sahiplerine parça et olarak veriliyor. Türkiye’de kesilen kurbanlar kavurma şekline getiriliyor. Bunlar 800 gram, 5 ve 10 kilogram olarak yapılıp konserve kutularıyla yıl boyu ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Onun için diyoruz ki, kurbanınız yıl boyu sürsün diye ben bu etkinliklerde bizim yanımızda olan yine İnönü Üniversitesi Rektörümüze, yönetimine, değerli hocalarımıza ve çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Hilal olsun Malatya diyorum.


Bağışçılarımızın Kurban vekâletlerini Genel merkeze veriyoruz.  Kurbanlarımız orda veteriner, din görevlileri ve noter huzurunda isimler okunarak kesiliyor. Bunun verildiğine dair genel merkez SMS yoluyla kurbanları aldığı, vekâlet verdiği kişiye gönderiyor. Kesildiği anda da tekrar bilgilendirme yapılıyor.”

KURBAN VEKALET MODELİ...
Başkan Soylu “Türk Kızılay’ı Malatya şubesi olarak Genel Merkezimizin başlattığı bu kampanya doğrultusunda çalışmalarımıza hız verdik ve kurban organizasyonumuzu vatandaşlarımıza anlatıyor bağışları kabul ediyoruz.
Bu yıl Türkiye ile birlikte 51 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibi Kızılay ile kurban bereketini yaşayacak. Kurban vekalet modelimiz sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun olarak, kolaylıkla yerine getirebilecek. 

Kurban bedeli yurt içi 850 TL yurt dışı için 725 TL olarak belirlendi. Kurbanlarımız modern ve hijyenik kombinalarda, veteriner denetiminde, din görevlileri ve noter gözetiminde kişinin ismi okunarak İslami usullere göre kesimi gerçekleştirilmekte. Kesimi gerçekleştirilen kurbanlıkların konserveleme işlemleri yapılmakta. Kurban etlerinin yurt içi ve yurt dışında dağıtımı titizlikle yerine getirilmekte. Kurbanlarımız tam teşekküllü tesislerde kavurma ve kıyma yaptırılarak yıl boyu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. O yüzden Kızılay’la Kurban Bayramı yıl boyu sürecek inşallah. Hilal olun Türkiye Hilal olsun Malatya” dedi.


REKTTÖR KIZILAY’A TEŞEKKÜR…
Başkan Soylu “Rektörümüz Kızılay’a ve ekibine kurban kesilmesi için bizleri vekil tayin etti. Biz de vekâletlerini aldık. Bu konuyla ilgili Kızılay'a duyduğu güvene ve teveccühüne biz de Kızılay olarak şükranlarımızı arz ediyoruz. 
Malatya’da ki tüm kurum ve kuruluşlarımızda aynı hassasiyeti bekliyoruz.”

(Basın toplantısında Kızzılay'ın Kurban Etinden yaptığı konserve kutularıda masada yer aldı.)
İnönü Üniversitesi ve Türk Kızılayı Malatya Şubesi arasında yapılan protokol ile ilk Kurban Bağışını Rektör Kızılay yaptı. Kızılay eşi ve çocukları adına 4 kurbanı Kızılay’a bağış etti

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İnönü’nün, Rektörü, Kızılay, ve, ekibi, alkışı, hak, etti;, Kurbanlar, Kızılay’a, hilal, olsun, Malatya,
Yorumlar
Haber Yazılımı