Gençlerbirliği-1-Yeni Malatyaspor-1- Ne diyelim 1 puan iyi diyelim
Haber
26 Şubat 2021 - Cuma 15:02
 
Gençlerbirliği-1-Yeni Malatyaspor-1- Ne diyelim 1 puan iyi diyelim
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Süper Lig'in 27'nci haftasında Yeni Malatyaspor Ankara deplasmanın da Gençlerbilrliği ile karşı karşıya geldi. Maç 1-1 sona erdi puanlar 1'er 1'er paylaşıldı.
Spor Haberi
Gençlerbirliği-1-Yeni Malatyaspor-1- Ne diyelim 1 puan iyi diyelim

Gençlerbirliği-1-Malatya-1-

Malatya'nın kaplanları sahaya beyaz forma ile çıktı. Semih Kaya Kırmızı Karttla oyun dışı kaldı...Malatya ilk yarıyı Tetteh'in golü ile 1-0 galip kapadı. Golde Mustafa Eskihellaç'ın payı büyüktü. İkinci yarıda Ayite vurdu top direkten döndü ve Ertaç'ın ters hareketi ile gol geldi...Durum 1-1 oldu. Ayite Kırmızı Kart'la oyun dışı kaldı. Her 2 takım maçı 10 kişi tamamladı ve puanlar 1'er 1'er paylaşıldı. Malatya puanını 31'e Gençlerbirliği ise 21'e yükseltti.

STAT…: Eryaman Stadyumu

HAKEMLER…: Alper Ulusoy, İbrahim Çağlar Uyarcan, İbrahim Bozbet 4. Haklem: Emre Kargın VAR…: Mustafa Öğretmenoğlu, AVAR…: Serkan Ok

GENÇLERBİRLİĞİ…: Bo Kristoffer Nordfeldt, 2.Mattias Erik Johansson, 3.Halil İbrahim Pehlivan, 4.Arda Kızıldağ, 8.Soner Dikmen, 12.Mustafa Akbaş, 21.Daniel Joao Santos Candeias, 23.Robert Ayrton Piris Da Motta Mendoza, 30.Lucas Andres Mugni, 33.Floyd Ama Nino Ayite, 91.Sandro Cesar Cordovil De Lima
YEDEKLER…: 44.Übeyd Adıyaman, 7.Dominik Grzegorz Furman, 10.Sefa Yılmaz, 11.Srdan Spiridonovic, 17.İlker Karakaş, 19.Rahmetullah Berişbek, 26.Sami Gökhan Altıparmak, 27.Ömürcan Artan, 39.Pierre Yves Nicolas Polomat, 88.Murat Yıldırım
TEKNİK SORUMLU…: Mehmet Altıparmak

Resim

YENİ MALATYASPOR...: 25.Ertaç Özbir, 4.Stephen Patrick Mallan, 13.Wallace Fortuna Dos Santos, 17.Teenage Lingani Hadebe, 19.Benjamin Tetteh, 20.Ahmed Ildız, 26.Semih Kaya, 45.Karim Hafes Ramadan Seifeldin, 57.İssam Chebake, 61.Zeki Yavru, 77.Mustafa Eskihellaç
YEDEKLER…: 1.Abdulsamed Damlu, 8.Fernando Ruben Zuqui, 9.Umut Bulut, 11.Jody Lukoki, 12.Aly Malle, 14.Doğukan Emeksiz, 27.Eric Ndizeye, 90.Kubilay Kanatsızkuş,92.Bülent Cevahir, 98.Jetmir Topalli
TEKNİK SORUMLU…: Hakan Çalışkan

Resim

Her 2 takım sahaya çıktı...İstiklal Marşımız okundu. 

İLK YARI...: Başkentte mücadele ev sahibinin vuruşu ile başladı... 30'ncu saniye de Tetteh'e faul yapıldı...Karım Hafız atışı kullandı.

DK:5: Rakip yarı alanın ortalarında Benjamin Tetteh için ofsayt bayrağı kalktı.

DK:7: Ahmet Ildız kaleci ile karşı karşıya vurdu top auta gitti.Malatya adına şansız andı.

DK:9: Malan vurdu son anda kornere çeldiler. Kornerde sonuç yok.

DK:10: Mustafa Eskihellaç çok sert vurdu top az farkla auta çıktı. Malatya etkili olan taraf.

DK:16: Gençlerbirliği takımından Lucas Mugni tarafından çekilen şut kaleci Ertaç'ta kaldı.

DK:18: Floyd Ayne'ye Semih faul yapınca sarı kart gördü.

Resim

VAR...KIRMIZI KART...: Hakem VAR odası ile görüştü ardından izledi. Alper Uludsoy Semih Kaya'ya sarı kartı iptal edip direkt Kırmızı Kartını gösterdi. Kırmızı Kart sonrası Ali Ravcı oyun sisteminde değişikliğe gitti.

Malatya sahada 10 kişi kaldı.

DK: 30: Soner Dikmen altıpas üzerinden vurdu, son anda Issam Chebeka gole izin vermedi. Topu kornere çeldi. Kornerde sonuç yok.

Resim

GOOOOOOOOLLLLLLLLLL:DK:34: Benjemin Tetteh'ten müthiş depar ve müthiş gol...Golü hazırlayan ve pası veren oyuncu Mustafa Eskihellaç oldu. 0-1

Gençlerbitrliği-0-Yeni Malatyaspor-1-

DK:40: DİREK: Gençlerbirliğinden Mattias Johansson tarafından yapılan vuruş üst direkten döndü.

Maça 3 dakika eklendi.

İlk yarı sona erdi...

Resim

İKİNCİ YARI...: Malatya'nın vuruşu işle başladı.

DK:47:Sağ kanatta korner bayrağına yakın bir noktadan Mattias Johansson ceza sahasına ortasını yapıyor ancak savunma topu uzaklaştırdı.

DK:50: Mustafa Eskihellaç topla daldı Benjamin Tetteh’e aktardı. Tetteh vurdu sonuç yok.

Resim

ŞANSIZ AN...GOL….DK:60: Ayite vurdu direkten döndü...Dönen topa Ertaç Özbir yaptığı ters vuruşla topu kendi ağlarına gönderdi. Ertaç Özbir için şanssız bir an. Maça eşitlik geldi.

Gençlerbirliği-1-Yeni Malatyaspor-1-

KIRMIZI KART...:DK:71: Ayite gole giden Hadebe'yi yere indirdi. Haken 2'nci Sarı Kart'tanm Kırmızı Kart'la Ayite'yi oyun dışına attı. Gençlerbirliği de sahada 10 kişi kaldı.

KAÇAN GOL.:::DK:78: Benjamin Tetteh mustafayı kaçırdı. Mustafa Eskihellaç ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kaldı vurdu ancak top az farkla dışarı çıktı. Malatya adına şansız andı.

Maç 90+6'da 1*1* sona erdi.

Resim

KAPLANLAR ERYAMAN STADINA GİRİŞ YAPTI...:

Resim

Resim

Resim

Resim

KAPLANLAR MAÇ ÖNCESİ ISINIYOR...:

Resim

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Gençlerbirliği-1-Yeni, Malatyaspor-1-, Ne, diyelim, 1, puan, iyi, diyelim,
Yorumlar
Haber Yazılımı