Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 21:47
 
ESKKK Başkanı Ali Evren; gecikme faizinde indirim müjdesini verdi
Ekonomi Haberi
ESKKK Başkanı Ali Evren; gecikme faizinde indirim müjdesini verdi

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren;

Esnafa gecikme faizinde indirim müjdesini verdi...

Ankara’da yapılan Toplantıya katılan Ticaret Bakanı SRuhsar Pekcan kredi borçlarını ödemekte güçlük çeken esnaf ve sanatkarların borçlarının kooperatifler tarafından uygulanacak gecikme faizi oranı üst sınırının, bir aya kadar olan gecikmelerde yüzde 25'ten yüzde 16'ya, bir aydan fazla gecikmelerde yüzde 37,5'ten yüzde 20'ye çekilerek, esnaf ve sanatkarın faiz yükünün hafifletileceği müjdesini vermesi memnuniyetle karşılandı.

TESKOMB Başkanı Akgül de esnafa kullandırılan kredilerin zor zamanlarda bu kesimin ayakta kalmasını sağladığını söyledi.

Esnaf ve sanatkar için doğruluğun esas olduğunu vurgulayan Akgül, "Türkiye'nin çarkları dönsün, orta direk canlansın esnaf için yeter. Şu anda finansman sıkıntımız var, devletin esnafa sağladığı desteği hak edenlere vermek istiyoruz.

Akgül, gecikme faiz oranlarının düşürülmesinin esnafı büyük ölçüde rahatlatacağını belirterek, "Bakanımızın bu jestine biz de karşılık veriyoruz. Bu düzenlemeyi sadece bundan sonrası için değil, geriye dönük 10 sene için uygulayacağız." dedi.

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren” Kararı müde olarak karşıladık. Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz”açıklamasını yaptı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: ESKKK, Başkanı, Ali, Evren;, gecikme, faizinde, indirim, müjdesini, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı