Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 19:27
 
Erdoğan; Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır...
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Muhtarlarla sahur programında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar sadece hizmet siyaseti yaptıklarını, referanslarını ise 16 yıllık hizmetlerinin oluşturduğunu kaydederek, “Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır. Bizim hedefimiz, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri hâline getirmektir” dedi.
Siyaset Haberi
Erdoğan; Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır...

Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlarla sahurda bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda gerçekleşen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Sahur programının yapıldığı sergi salonunun geçen hafta Türkiye’nin dört köşesinden gelen 2 bin 500 muhtarın katılımıyla açıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine boşuna ‘milletin evi’ demediklerini; bugüne kadar ana bina toplantı salonunda, kış bahçesinde ve kongre merkezinde yüzbinlerce kişinin ağırlandığını hatırlattı.

“MİLLET KIRAATHANELERİ VATANDAŞLAR İÇİN KALİTELİ VAKİT GEÇİREBİLECEKLERİ MEKÂNLAR OLACAK”

Sergi salonunun batısında yer alan ve inşası tamamlanmak üzere olan Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nin, bünyesinde barındıracağı 5 milyon cilt kitabı, toplantı ve çalışma salonları, ücretsiz internet hizmeti ve yiyecek içecek ikramıyla alanında bir numara olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde yapmayı vadettikleri millet kıraathaneleri projesine de değindi.

Millet kıraathanelerinin; vatandaşlar ve gençler için, kitap okuyabilecekleri, ders çalışabilecekleri, kaliteli vakit geçirebilecekleri mekânlar olacağını, 24 saat hizmet verecek, ücretsiz ikramları ve internetiyle gerçek birer ‘okuma evi’ işlevi göreceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet, bu projenin sadece kek kısmına takılıp kalsa da, bu mekânları kurmakta kararlı olduklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukları üniversite sınavlarına, mesleki kariyer sınavlarına hazırlanan ailelerin, bu ihtiyacı çok iyi bildiğini belirterek, “Tıpkı millet bahçeleri gibi millet kıraathaneleri de büyüyen, gelişen, refahı artan Türkiye’nin yeni ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlerdir” diye konuştu.

Dünkü Türkiye’nin, okulundan hastanesine, yolundan konutuna, evinin içindeki eşyalarından otomobiline kadar her alanda yoklukların, mahrumiyetlerin Türkiye’si olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün milletin bu tür temel ihtiyaçlarının derdine düşmeyi geride bıraktığını, kendilerinin de, millî geliri 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkmış Türkiye’nin beklentilerine, taleplerine uygun hizmetlerle yola devam edeceklerini dile getirdi.

“Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır”

“SANDIKTAN ÇIKACAK SONUCUN BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİ VAR”

Bugüne kadar sadece hizmet siyaseti yaptıklarını, referanslarını ise 16 yıllık hizmetlerinin oluşturduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır. Bizim hedefimiz, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri hâline getirmektir” dedi. Diğer partilerin ve cumhurbaşkanı adaylarının yapılan hizmetleri ve yürütülen projeleri yıkmayı, durdurmayı engellemeyi, satmayı, bozmayı vaat ettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yıllık dönemde yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi ve muhtarlardan, kendilerine gelen cumhurbaşkanı adaylarına bu hizmetleri de ortadan kaldırıp kaldırmayacaklarını sormalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Ankara, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olarak ülkemizin bugünlere gelmesinde lokomotif vazifesi gördü. Şimdi Türkiye yeni bir atalımın eşeğinde. Ankara yine lokomotif görevine devam etmeli. Sizlerle birlikte ülkemizin önümüzdeki yarım asrına, bir asrına yön vereceğiz, 24 Haziran seçimleri işte bu kritik yol ayrımında hepimiz için önemli bir yol ayrımı. Bugüne kadar milletimize hep güvendik, hep milletimizin iradesine teslim olduk. 24 Haziran’da da yine kendimizi milletimize teslim ediyoruz. Sandıktan çıkacak sonucun başımızın üzerinde yeri var. Türkiye’nin aydınlık yarınları için projelerimiz, hazırlıklarımız tamam.”

“SANDIĞA YANSIMAYAN HER OY ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN İNŞASINDAN EKSİLEN BİR TUĞLADIR”

Milletin, kendilerine emaneti tevdi etmesi durumunda, 16 yıldır olduğu gibi gece-gündüz çalışarak hizmete devam edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlardan seçim sandıklarına sahip çıkmalarını istedi ve “Sandığa yansımayan her oy ülkemizin geleceğinin inşasından eksilen bir tuğladır” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, sahur programını teşrif eden muhtarlara ve programda hizmet veren görevlilere hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek tamamladı.

“Türkiye’nin geleceğine de talibiz”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon mitinginde yaptığı konuşmada, Kanal İstanbul ve Türkiye’nin yerli otomobili projelerine yöneldiklerini, Türkiye’nin yerli uçak-tank-helikopter motorunu üretmek için adım attıklarını, Türkiye’nin yerli çiplerini geliştirmeye çalıştıklarını, AR-GE alt yapılarını kurup yerli tasarımları teşvik ettiklerini belirterek, “Biz Türkiye’nin sadece geçtiğimiz 16 yılına imzamızı atmakla kalmadık, aynı zamanda geleceğine de talibiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon mitingine katıldı. Trabzon Meydan Parkında gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“MİLLÎ İRADEYİ SİYASET MÜHENDİSLİĞİ MASALARINDA MEZE YAPACAK KADAR DEMOKRASİYE İHANET İÇİNDELER”

Trabzonluların, kimin ülkeye hizmet edip kimin kendisini lafla oyaladığını, kimin Trabzon’u seçimden seçime hatırladığını, kimin her fırsatta aralarında olduğunu iyi bildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin Trabzon’un karşısına Cumhur İttifakı ile geldiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peki onlar kiminle karşınıza geliyor? Yanlarında, arkalarında, önlerinde kimler var? Milletvekili transferinden seçmen dağıtmaya kadar yapmadık rezillik bırakmadılar” dedi.

Ana muhalefet partisinin 15 milletvekilini istifa ettirerek başka bir partiye gönderdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar, milletin oyunu, millî iradeyi siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindeler” diye konuştu

Trabzonlulardan, bunu yapanlara 24 Haziran’da iyi bir cevap vermelerini, millî iradeye sahip çıkmalarını ve tercihlerini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin hizmet siyaseti derken, sadece lafını etmediklerini, yaptıkları icraat ve projelerle Türkiye’yi 2023 hedeflerine hazırladıklarını söyledi.

Seçimlere Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak içinde girdiklerini, yanlarında merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yadigârlarının da olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan Cumhur İttifakına destek vermelerini istedi ve “Bazıları alavere dalavere yapıyor, kimse bu oyuna gelmesin” diye ekledi.

TRABZON’A YAPILAN YATIRIMLAR

Son 16 yılda Trabzon’a da 28 milyar lira tutarında yatırım yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan; 2 bin 751 adet yeni dersliğin, şehre kazandırılan Trabzon Üniversitesi’nin, 8 bin 880 kişilik yükseköğrenim yurt binalarının, 41 bin seyirci kapasiteli Şenol Güneş Stadı’nın,  16’sı hastane toplam 45 sağlık tesisinin, 8 bin konutun, 140 kilometrelik bölünmüş yolun, 1 milyar 300 milyon liralık sosyal yardımın, 9 tünel ve köprülü kavşakların da bu hizmetlerin arasında olduğunu aktardı.

Eski Avni Aker ve Akçaabat statlarının yerine millet bahçesi yapılacağını,  beş yeni sağlık tesisinin inşasının sürdüğünü,  bin 200 yataklı şehir hastanesinin yakında inşasına başlanacağını,  4,2 milyar lira maliyetli 20 yeni yol projesinin iki yıl içinde tamamlanacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan tarihî ipek yolu güzergâhında Zigana Tünelinin ve bağlantı yollarının da önümüzdeki yıl bitirileceğini müjdeledi.

Mitingin ardından açılışını yapacakları Ovit Tüneli ve bağlantı yollarının aynı zamanda Trabzon’un bir projesi olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında 16 yılda diğer alanlarda da şehre yaptıkları yatırım ve hizmetlerden örnekler verdi.

ESERLERİ OLMADIĞI GİBİ HAYALİNİ BİLE KURAMIYORLAR”

“Biz Türkiye’nin sadece geçtiğimiz 16 yılına imzamızı atmakla kalmadık, aynı zamanda geleceğine de talibiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için Kanal İstanbul ve Türkiye’nin yerli otomobili projelerine yöneldiklerini, Türkiye’nin yerli uçak-tank- helikopter motorunu üretmek için adım attıklarını, Türkiye’nin yerli çiplerini geliştirmeye çalıştıklarını, AR-GE alt yapılarını kurup yerli tasarımları teşvik ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün bunlar için vizyonun, hazırlığın, projenin ve hayata geçirmek için iradenin olması gerektiğini vurguladı ve Türkiye’ye gelen turist sayısın artırmayı vadeden bazı cumhurbaşkanı adaylarının, aynı zamanda havalimanlarının inşasına karşı çıktığına dikkat çekti.

“Türkiye’nin geleceğine de talibiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı kişiler, yeni yollar, tüneller, köprüler yapılmasına karşı çıkıyor. Aynı kişiler, inşaat sektörünün gelişmesine, yani oteller, tesisler yapılmasına da karşı çıkıyor. Bu nasıl iş? Ülkeye gelen turistleri, dağlardan, bayırlardan atla, eşekle mi taşıyacaksın? Ülkeye gelen turistleri, sokakta mı yatıracaksın? Ülkeye gelen turistleri hangi standardı, hangi hizmeti sunacaksın? Bunlar şaşkın. Bunlar öyle şaşkın ki, birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Biz latife olsun diye bir şey söylüyoruz, onlar arkasına düşüp meydan meydan dolaşıyorlar. Çünkü kendilerinin söyleyecekleri sözü yok. Yıkmayı iş yapmak sanıyorlar. Eserleri olmadığı gibi, hayalini bile kuramıyorlar.”

Muhalefetin ağzına en çok sakız ettiği konulardan birinin de gençler olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklar ve gençler daha iyi şartlarda eğitim alsın diye 284 bin yeni derslik yapıp 585 bin yeni öğretmen atadıklarını hatırlattı ve “Onlar velileri kitap kuyruğunda bekletmek dışında ne yapmış? Biz gençlerimiz üniversite kapısında yığılmasın diye 131 yeni üniversite açtık, 43 bin yeni öğretim üyesi atadık. Onlar geçmişte üniversiteleri terör yuvalarına dönüştürmek, gençlerimizi birbirine kırdırmak dışında ne yapmış?” diye sordu.

“ÖĞRENCİLER EĞİTİMİNİ SÜRDÜRDÜĞÜ ŞEHRE KATKIDA BULUNACAK”

Kendilerinin, 452 bin yatak kapasiteli 584 yurt ile öğrencilerin barınma sorununu çözdüğünü; muhalefetin ise geçmişte gençleri binaların bodrum katlarındaki izbe mekânlara, terör örgütlerinin güdümündeki evlere mahkûm etme dışında bir şey yapmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendileri kredi-burs rakamlarını lisansta 45 liradan 470, yüksek lisansta 940, doktorada bin 410 liraya çıkardıklarını, muhalefetin ise geçmişte öğrencileri parasızlıktan okulu bırakıp gözyaşıyla memleketlerine dönmeye zorladığını ifade etti.

Yıllardır, 18 yaşına kadar tüm gençlerin genel sağlık sigortası kapsamında olduğuna; ancak muhalefet partilerinin adaylarının bundan haberdar olmadığı için yıllardır zaten verilen bu hizmeti vadettiğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere yeni bir müjdesinin olduğunu açıkladı ve şunları ekledi: “Önümüzdeki dönemde her yıl 100 bin gencimize, eğitimlerini sürdürdükleri şehirde yaz tatilindeki üç aylık dönemde, asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkânı getiriyoruz. Gençlerimiz, ağaç dikmeden üniversiteye hazırlık kursuna, yaşlı bakımından kodlama-yazılım eğitimine kadar geniş bir alanda görevlendirilecekler.  Her yıl, tam 100 bin öğrencimiz bu şekilde, eğitimini sürdürdüğü şehre katkıda bulunacak.”

Kifayetsiz muhterislere, istismarcılara ve yalancılara 24 Haziran’da derslerini vermeleri için vatandaşlara çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geleceğine göz dikenlere ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ ilkesi ile cevap verileceğini vurguladı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Erdoğan;, Bizim, davamız,, milletimize, hizmet, davasıdır...,
Yorumlar
Haber Yazılımı