Haber Detayı
06 Kasım 2013 - Çarşamba 16:38
 
Emniyet Kemeri, Kask ve Hız Yılı
2013 yılı Emniyet Kemeri Kampanyası' Malatya Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Faaliyetleri içinde yeralan ''2013 yılı Emniyet Kemeri Kampanyası'' ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
Eğitim Haberi
Emniyet Kemeri, Kask ve Hız Yılı

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama;
"Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi trafik sorunu gündemin birinci sırasında yer almaktadır. Her yıl binlerce vatandaşımız trafik kazaları nedeniyle ya hayatını kaybetmekte, ya da yaralanıp sakat kalmaktadır.30 yıl içerisinde Ülkemizde yaklaşık 12 milyon trafik kazası meydana gelmiş bu kazalar nedeniyle 163 bin kişi hayatını kaybederken 3,5 milyon vatandaşımızda yaralanmıştır. Yapılan araştırmalar neticesinde araçta emniyet kemeri takılı olması durumunda meydana gelen trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaların %65 oranında azaldığı tespit edilmiştir.

Sayın Başbakanımızın başkanlığında 30 Mayıs 202 günü yapılan Karayolları Güvenliği Yüksek Kurulu 3. Toplantısıyla hayata geçirilen Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında ; ülkemizde 2013-2014 yılları “Emniyet Kemeri, Kask ve Hız Yılı” ilan edilmiştir.

Emniyet kemeri kullanımının önemini vurgulayarak , meydana gelen kazalarda can ve mal kaybının azaltılması amacıyla ; ülke genelinde başlatılan kampanyaya destek olarak 2014 yılında Büyükşehir olacak ilimizde Mayıs ayında Sayın Valimizin öncülüğünde “Yavaş Git Ömrün Uzasın! Kemerini Tak Kayıtsız Olasın ” sloganı ile “Kemer Altındayım! Güvendeyim” isimli proje uygulamaya konulmuş olup, proje kapsamında gerçekleştirilen“Emniyet kemeri” kullanım oranlarının bilimsel ölçütlere göre ilk sayımı Mart ve Nisan aylarında yapılmıştır. Kasım ve Aralık aylarında yapılacak ikinci sayım öncesinde üniversite öğrencileri ile birlikte yapılan çalışmalarda, projemize örnek davranışları ile destek vererek emniyet kemeri takan 140 araç sürücüsüne karanfil ve broşür dağıtılarak çalışma yapılmıştır."
2013 yılı Emniyet Kemeri Kampanyası'

Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: 2013, yılı, Emniyet, Kemeri, KampanyasıMalatya, Emniyet, Müdürlüğü, Trafik,
Yorumlar
Haber Yazılımı