Haber Detayı
15 Kasım 2013 - Cuma 17:39
 
DOĞANŞEHİRİN AK PARTİLİ TEK BAĞIMSIZ, SAĞLAM ADAY ADAYI
Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde Gazeteci Şükrü Sağlam "Yola devam" dedi.
Siyaset Haberi
DOĞANŞEHİRİN AK PARTİLİ TEK BAĞIMSIZ, SAĞLAM ADAY ADAYI

Gazeteci Şükrü Sağlam...Durmak yok yola devam dedi....Ve ardından şu açıklamayı yaptı...Aynan akratıyoruz.

Ben Şükrü Sağlam1966 Çelikhan doğumluyum 1979 yılında babamın görevi nedeniyle Doğanşehir le tanıştık. Çocukluğum hayatımın tüm acı ve tatlı anıları Doğanşehir de geçti.Doğanşehir İmam Hatip Lisesi Mezunuyum 30 seneyi aşkın bir zamandır

DOĞANŞEHİRİN AK PARTİLİ TEK BAĞIMSIZ, SAĞLAM ADAY ADAYI

            Ben Şükrü Sağlam1966 Çelikhan doğumluyum 1979 yılında babamın görevi nedeniyle Doğanşehir le tanıştık. Çocukluğum hayatımın tüm acı ve tatlı anıları Doğanşehir de geçti.Doğanşehir İmam Hatip Lisesi Mezunuyum 30 seneyi aşkın bir zamandır Türkiye çocuk dergisi, Türkiye Gazetesi, TĞRT, Ajans pres, Doğanşehir Radyo Televizyonu, TRT haber Doğanşehir temsilciliği, İHA, ve çeşitli yerel ve bölgesel yayın yapan TV lerde çalıştım. Halen Doğanşehir de İHA Malatya Muhabiri ve esnaflık yapmaktayım. Doğanşehir i çok sevdiğimden dışarıda iş yapmayı pekte istemedim.

AK Partiyle tanışmam, parti kurulmadan başbakanımız İstanbul belediye başkanı iken oldu. Onun ilerde büyük bir lider olacağına inancımdan dırki o zaman söz verdim, onun kuracağı partiye ilk ben üye olacağım diye. İlk olamadım amma 30. üye olarak kayd oldum. Turan yalnız ağabeyim yardımcı oldu ve AK Partiye, siyasete ilk adımımı attım. Hiçbir görev talebinde bulunmadım. Nefer olmak istedim. Yönetime başkaları girerse benim yerime çemberimizi daha da genişletiriz düşüncesiyle, bu güne kadar yönetimde olmamama rağmen iddia ederim partimin toplantılarını hiç aksatmadım. Gerek gazetecilik, gerekse esnaflık yapmam münasebetiyle halkın içinden biri olduğumu Doğanşehir in bırakın beldelerini, köylerini 70 mezrasını bire bir gezmiş vatandaşların dertlerini dinlemiş onların sorunlarını haber yapmış, bir çoğunu çözmüş, bir kardeşiniz olarak idia ederim ki kimse benim kadar Doğanşehir i gezmemiştir. İddia ederim ki, kimse benim kadar Doğanşehir in sorunlarını bilemez, çözümlerini hiç bilemez.

Neden belediye başkanlığı derseniz?

Ne hikmetse gelen belediye başkanları hizmet istememekte ve yapmamaktalar. Bir basın mensubu olarak akan bir hizmet ırmağından bir tas su ikram etmeyip kaçak sulardan termosunu doldurmaya çalışmaları beni çok üzdü. Bu halkın parası nereye gider. Bilseniz… Halka sorarsanız hizmet nedir diye? Yollara taş döşemek derler. Kısa bir not aktarayım aslında kimseyi taşlamak istemem. Son haliyle yollarımız taş döşeniyor harıl, harıl hala çalışıyorlar. Trilyonlarca para akıtılıyor. Şimdi sormak isterim her gün belediyenin hoparlöründen ne söyleniyor “Doğanşehir kaymakamlığından duyuru ilçemiz de doğalgazın gelmesi için abone sayısının belli bir rakama gelmesi lazım 335 tl yi özel idarenin hesabına yatırın” sökülecek yolları taş döşemek demek... belki boruları havadan götürürüz düşüncesi insanı rahatlatır. Demektir.” trilyonlarca parayla borç edilmek suretiyle hizmet yapmış desinler diye parayı çarçur etmenin hangi vicdana sığacağını size bırakıyorum. Unutmayalım ki hizmet diriler içindir. Ölülerin hizmete ihtiyacı olmaz. Onlar dua ister. Bu gün vefat eden rahmetlilerin evlerinin etrafını dünyanın en güzel merkezi yapalım. Ne fayda! 
-O zaman fırsat geldi. Siz yapmaz yada yapamasanız birleri bu memlekette canını feda etmeye hazırdır. Ve Allahın izniyle yapacaktır da belki ilerde anlatacağım gazetecilik mesleğimden dolayı gördüğüm ve bu milletin sözde liderleri olarak öne çıkarak milletin ve hizmetin önünü ne derece tıkadığını sizlere anlatacağım. Bu vesile ile kendisine güvenen liyakat sahibi haramı helali bilen Allah korkusuyla yaşayan bir kadroyla geldiğimizin bilinmesini, Allahın izniyle kimseye danışmadan icazet almadan sizden biri, isteyen her kesin kapısını çalmadan girebileceği, sicili temiz, alçak gönüllü bir kardeşiniz olarak sizlere hizmetkârlık yapmak bu hizmeti yaparken de ailemle olan ilişkilerimi beklide çok aksatmak pahasına da olsa Doğanşehir belediye başkanlığına talip oluyorum. Doğanşehir halkının uğradığı zaman kaybı ve siyasete gönül veren Doğanşehir sevdalılarının başarısız olmaları, sevdalarının platonik aşk olarak tabir olunması, Doğanşehir de kazandıkları parayı dışarıda harcamaları, ikametlerinin dahi Doğanşehir de olmamaları ne denli aşık olduklarına delalet değimlidir. Ben şüphesiz tarımın canlanması için çeşitli teşvik ve pazarlama projeleri üzerinde yaptığım çalışmaları uygulayarak evvela tarımın kazanç olmasını sağlayacak. Allah vergisi olan doğal  güzelliklerimizin Turizm,  çeşitli sportif faaliyetlere uygunluğunu ve tüm bölgelerimizin güzelliklerini hizmete açmak ve dışardan insanların memleketimize gelmelerini sağlamak amacıyla işçimize, esnafımıza, Doğanşehir’imize evvela para kazandırmak amacındayız. Biz artık moda olan Doğanşehir in adeta yazılı anayasası olarak nitelendirdiğimiz yol, su, kanalizasyon, alt yapı, dere ıslahı gibi hizmetlerden utanç duymaktayız, bunları proje olarak yazanlara karşı çıkıyoruz. Bu ayıbı işleyenler işlemiş, bir an önce bu hizmeti bitirerek konut yapımında rahatlama ve ucuzlama sağlarız. Fazla projelere girmeden Doğanşehir e bir müjdem olacak. Dünya da ilk defa Doğanşehir de imalatı yapılacak olan ve kendi buluşlarımdan birinin de ilk deneme ve imalatını Doğanşehir de yapacak ve marka şehir olarak dünyaya tanıtarak tarımda ve iş gücünde büyük patlama yapacağıma inanıyorum. Sizlerle bu bilgileri paylaşarak kozmik oda diyebileceğimiz bilgileri Doğanşehir in sahipsiz olmadığı kararlı ve istikrarlı taviz vermeden vesayet sistemsiz, bağımsız, insanların göreve talip olabileceği mesajını vermek isterim. En derin saygılarımla. “EĞEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

                                                           ŞÜKRÜ SAĞLAM

                                                   DOĞANŞEHİR BAĞIMSIZ AK PARTİ

                                                       BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyanın, Doğanşehir, ilçesinde, Gazeteci, Şükrü, Sağlam, “Yola, devam“, dedi
Yorumlar
Haber Yazılımı