Haber Detayı
22 Kasım 2013 - Cuma 13:48
 
Diş fakültesinde beyaz önlük mutluluğu
İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından ‘Diş Hekimleri Günü ve Beyaz Önlük Giyme Töreni’ yapıldı.
Sağlık Haberi
Diş fakültesinde beyaz önlük mutluluğu

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, 22 Kasım 1908 tarihinin ülkemizde bilimsel diş hekimliği eğitiminin başladığı gün olduğunu ve 1996’dan beri “Diş Hekimleri Günü” olarak kutlandığını belirterek bugünün kendileri için önemli olduğunu ifade etti.

“Beyaz”ın hastalıkların iyileşmesi ve sıkıntıların azalmasına yönelik umudun mesajını verdiğini belirten Prof. Dr. Serkan Polat, “Bugün yapılacak olan törenimiz, klinik hayatın başlangıcını temsil etmektedir. Kendinizi sadece bir öğrenci olarak görmeyiniz. Sizler bizim müstakbel meslektaşlarımızsınız. Artık bu psikoloji ile eğitiminize devam ediniz. Mezun olmadan önce tüm imkânlarınızı sonuna kadar kullananınız.” şeklinde konuştu.

Tören, İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim elemanı ve öğrencilerinin sunduğu konser, 2013-2014 Akademik Yılında Diş Hekimliği Fakültesini yüksek puanla kazanan öğrenci ve dönem birincisi öğrencilerine hediyelerinin verilmesi, sonrasında ise 3. sınıf öğrencilerine beyaz önlük giydirilmesi ile tamamlandı.


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İnönü, Üniversitesi, Diş, Hekimliği, Fakültesi, tarafından, ‘Diş, Hekimleri, G
Yorumlar
Haber Yazılımı