Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 18:25
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Türkiye, küllerinden yeniden doğdu
Uğur Hanbey Aladağ...: Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tesis ettiğimiz ve adeta gözümüz gibi koruduğumuz istikrar ve güven ortamı sayesinde Türkiye, adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Bizim yaptığımız iş, milletimizin demokraside ve ekonomide hayal ettiği Türkiye fotoğrafını doğru okumaktan ibarettir.”
Ekonomi Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Türkiye, küllerinden yeniden doğdu

“Tesis ettiğimiz istikrar ve güven ortamı sayesinde Türkiye, küllerinden yeniden doğdu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM 500 Büyük İhracatçısı Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Tesis ettiğimiz ve adeta gözümüz gibi koruduğumuz istikrar ve güven ortamı sayesinde Türkiye, adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Bizim yaptığımız iş, milletimizin demokraside ve ekonomide hayal ettiği Türkiye fotoğrafını doğru okumaktan ibarettir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödülleri takdim törenine katıldı. İstanbul’da Grand Tarabya Oteli’nde gerçekleştirilen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından verilen ödüllere layık görülen firmaları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaları ve gayretleriyle, Türkiye’ye yaptıkları katkıyla her türlü takdir, teşekkür ve ödülü hak eden firmalara millet adına şükranlarını ifade etti.

“MİLLETİMİZİN DEMOKRASİ VE EKONOMİDE HAYAL ETTİĞİ TÜRKİYE FOTOĞRAFINI DOĞRU OKUDUK”

Hükûmete geldiklerinde, istikrarsızlıktan bunalmış, geleceğine ışık tutacak her adımı hasretle bekleyen bir ülke manzarasıyla karşılaştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Tesis ettiğimiz ve adeta gözümüz gibi koruduğumuz istikrar ve güven ortamı sayesinde Türkiye, adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Bizim yaptığımız iş, milletimizin demokraside ve ekonomide hayal ettiği Türkiye fotoğrafını doğru okumaktan ibarettir.”

“Biz ülkemize güvendikçe, milletimize ram oldukça, başarıların yağmur olup Türkiye’nin üzerine yağdığını gördük” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önlerine çıkartılmaya çalışılan ve geçmişte hep netice veren engellerin, Türkiye büyüdükçe küçük birer tümseğe dönüştüğünü ifade etti.

“TÜRKİYE, KENDİNE GÜVENDİKÇE, İŞ DÜNYASININ ÖNÜNÜ AÇTIKÇA, GÜCÜ VE İTİBARI ARTAN BİR ÜLKE HÂLİNE GELDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vesayetten darbe girişimine, ekonomik ve silahlı teröre kadar her türlü imtihanı, her türlü sınamayı, milletimizle yürek yüreğe, kol kola vererek aştık. Türkiye, kendine güvendikçe, bilhassa da iş dünyasının önünü açtıkça, bölgesinde ve dünyada gücü ve itibarı artan bir ülke hâline gelmiştir.”

Türkiye’nin, son 16 yılda yüzde 5,7 oranında büyüdüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye gelen uluslararası yatırımların tutarının 201 milyar doları geçtiğini belirterek, millî gelirin 850 milyar doları aştığını, kişi başına düşen millî gelirin ise 11 bin dolara yükseldiğini söyledi.

"İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü" kategorisinde Türkiye şampiyonu Arzum Elektrikli Ev Aletleri adına Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı,

"İnovasyon Döngüsü" kategorisinde Türkiye şampiyonu Temsa Global adına Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı,

"İnovasyon Kaynakları" kategorisinde Türkiye şampiyonu Turkcell adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça,

"İnovasyon Sonuçları" kategorisinde Türkiye şampiyonu VSY Biyoteknoloji adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş

İkincilik Ödülleri

-İnovasyon Stratejisi - Organik Kimya

-İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü - Saray Bisküvi

-İnovasyon Döngüsü - THY ve Sun Tekstil

-İnovasyon Kaynakları - Rollmech Automotive

-İnovasyon Sonuçları - SBS Bilimsel Çözümler, BEE'O Propolis

Üçüncülük Ödülleri

-İnovasyon Stratejisi - Kordsa

-İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü - Aktif Yatırım Bankası

-İnovasyon Döngüsü - Uyumsoft

-İnovasyon Kaynakları - Maxion Jantaş

-İnovasyon Sonuçları - Barida

-KOBİ Özel Ödülü - Evteks

TİM İnovasyon Ödülleri

-Patent Liderliği Özel Ödülü: Koç Holding CEO Levent Çakıroğlu

-Hizmet İnovasyonu Özel Ödülü: Çalık Holding YKB Ahmet Çalık

-Açık İnovasyon Özel Ödülü: Sabancı Holdding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper

-Girişim Finansmanı Özel Ödülü: TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici

-İnovasyon Dönüşümü Özel Ödülü: THY YKB İlker Aycı

-İletişim İnovasyonu Özel Ödülü: Turkcell YKB Ahmet Akça

Emine Erdoğan, İstanbul’da Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin açılışına katıldı...

Emine Erdoğan, Yeşilay Danışmanlık Merkezi YEDAM’ın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Yeşilay ile belediyelerin iş birliğinin önemine işaret ederek, “Toplumsal sorunlar karşısında hizmet birimleri açmak, yerel yönetimlerin sorumluluğudur. Hele de bağımlılıklar gibi gençlerimizi pençesine alan sorunlar, mutlaka çözüm beklemektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Ümraniye’de Yeşilay Danışmanlık Merkezi YEDAM’ın açılış törenine katıldı.

Yeşilay bünyesinde madde ve alkol bağımlılığı ile mücadele kapsamında, Ümraniye Belediyesi iş birliği ile kurulan merkezin açılışında Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ile Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da hazır bulundu. Bağımlı bireylere ve ailelerine rehabilitasyon desteği verecek olan ve dünyadaki benzer uygulamalar gözden geçirilerek, multidisipliner bir bakışla kurulan merkezin açılış töreninde Emine Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“BAĞIMLILIKLAR GİBİ GENÇLERİMİZİ PENÇESİNE ALAN SORUNLAR ÇÖZÜM BEKLEMEKTEDİR”

Yeşilay ile belediyelerin iş birliğinin önemine değinen Emine Erdoğan, “Toplumsal sorunlar karşısında hizmet birimleri açmak, yerel yönetimlerin sorumluluğudur. Hele de bağımlılıklar gibi gençlerimizi pençesine alan sorunlar, mutlaka çözüm beklemektedir”  diye konuştu.

Dünya çapında 247 milyon kişinin uyuşturucu madde kullandığını hatırlatan Emine Erdoğan, uyuşturucu kullanımının çok erken yaşlara inmesinin, tüm toplumların ortak sorunu olduğunu vurguladı. Global olarak, uyuşturucu madde satışlarının yüzde 10’unun internetten, yasadışı bir pazar üzerinden yapıldığına dikkat çeken Emine Erdoğan, yapılan araştırmaların, alışveriş yapan kişilerin yüzde 5’inin, karanlık internet pazarıyla tanışmadan önce hiç madde kullanmadıklarını gösterdiğini ifade etti.

Emine Erdoğan, İstanbul’da Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin açılışına katıldı

“SİBER SUÇLARLA MÜCADELEYİ ARTIRMALIYIZ”

“Yasadışı pazarlara erişiminin önüne geçilmesi için siber suçlarla mücadeleyi mutlaka arttırmalıyız. Bu karanlık dünya, ellerini çocuklarımızın üzerinden çekmeli” ifadelerini kullanan Emine Erdoğan, gençleri bağımlılıklara sürükleyen ruhsal boşlukların sanat, bilim ve sporla doldurulması gerektiğinin altını çizdi.

Bağımlılıklarla mücadelede özgün bir çalışma modeli ortaya koyan YEDAM’ın bağımlı bireyler için önemli bir adres olduğunu belirten Emine Erdoğan, şunları söyledi: “YEDAM, bilimsel temellere dayanan, uluslararası tecrübeyi özümsemiş bir yöntemle hareket ediyor. Tamamen ücretsiz ve mahremiyete sadık kalarak çalışmalarını sürdürüyor. Tütün ile mücadelede çok önemli bir başarı elde eden Yeşilay’ımızın uyuşturucu ile mücadele konusunda da büyük mesafeler alacağına inanıyorum. Gençlerimizi bataklıklara terk edemeyiz.”

Milletçe yürütülecek bir seferberlikle bu işin üstesinden gelinmesi gerektiğini vurgulayan Emine Erdoğan, bu sorunun çözümü için tüm kurum ve kuruluşları iş birliğine davet etti.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, Türkiye,, küllerinden, yeniden, doğdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı