Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 15:04
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya Akçadağlı kızla neler konuştu ?
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Malatya Akçadağlı olan öğrenci Miray Aslan'la neler konuştu.
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya Akçadağlı kızla neler konuştu ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya Akçadağlı kızla neler konuştu ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Sivil İrade Platformu tarafından İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde düzenlenen iftar programı sonrasında Zeytinburnu Merkezefendi’de vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan önce Merkezefendi Caminde Teravih Namazını kıldı. Ardından Zeytinburnu Belediyesinin örnek projesi Merkezefendi Şehir Kütüphanesini gezdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir kütüphanesinde ders çalışan öğrencilerle de sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada Malatya Akçadağlı olan Miray Aslan'la da bir süre konuştu. Malatyalı Miray Aslan"Cumhurbaşkanımıza Malatya'nın selamını ilettim. Cumhurbaşkanımız da Malatyalılara selam iletti. Eğitim de yapılan sürekli değişiklikleri Cumhurbaşkanımıza aktardım.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir isteğim olup olmadığını sordu. Bende canınızın sağlığı Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. Gurur duyuyoruz. Dedim. Cumhurbaşkanımız selamlarını iletti"açıklamasında bukundu.

İstanbul'da Gönlü Bol diye tanınan ArifAslan'ın kızı Maliye'de görevli Oğuz Aslan'ın küçük kardeşi olan Miray Aslan Usta Gazeteci Ali Aladağ'ın da yeğeni.

Miray Aslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını Malatyalılara iletti.

Ziyaretin ardından Zeytinburnu Halkına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkezefendi Kütüphanesine övgüler yağdırdı ve "Bu projeyi Tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız dedi.

Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezindeki iftar programın ardından Zeytinburnu'na geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkezefendi Şehir Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

Ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve milletvekili adayları da eşlik etti. Kütüphanede gençlerle sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra seçim otobüsü üzerinden, kendisini karşılayan vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. 

“YENİ NESİLLERİ KİTABA YÖNELTMENİN GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

Merkezefendi'de Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapılan kütüphanenin bir örnek olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi cumhurbaşkanı adayının,  “Fabrikaların yerine şehir kıraathaneleri yapacaklar” şeklindeki sözlerine de değindi. İlgili cumhurbaşkanı adayının, yeni dönemdeki projelerinden biri olan şehir kıraathanelerini iskambil ve okey oynanan yerler zannettiğini ve kıraathanenin ne demek olduğunu öğrenmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kıraathanenin anlamının okuma evi olduğunu, bu projeyi de gençliğin okuma alışkanlığını artırmak için gerçekleştireceklerini söyledi.

Yeni dönemde uygulanacak proje kapsamında her ilçede en az bir tane şehir kıraathanesinin olacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7'den 70'e herkesin buradan yararlanacağını; internet, çay, kahve, kek olacağını ve bunlardan ücret alınmayacağını ifade etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde hâlen inşası devam eden kütüphanede 5 milyon cilt, İstanbul'da kütüphaneye çevrilecek olan Rami Kışlasında 7 milyon cilt kitabın olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni nesillerin kitaba yöneltmenin gayreti içinde olduklarını dile getirdi.

“BUNLAR SEÇİM SONRASI KONUŞULACAK ŞEYLER”

Konuşmasında, kendisini dinleyen vatandaşlardan birinin gündemdeki af konusunu dile getirmesi üzerine konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemlerinde af konusunun olmadığını söyledi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili şunları kaydetti: “Bu konularda kimse bize farklı bir yaklaşım göstermesin.   Yani insan, eğer yargı haklarında bir hüküm vermişse, içeriye girmişse, onları affetme yetkisi bizim değil, bu bir. İki, şu anda Parlamento'nun böyle bir işlevi yok, bu da ortada. Biz kalkıp da bu işi oya tahvil etmek için bir af çıkartmayız. Bunun istismarına da fırsat vermeyiz. Böyle bir şeye hakikaten olması gerekenler varsa bunlar seçim sonrası konuşulacak şeylerdir. Seçimden sonra olabilecek bir şey varsa bunlar yapılır ama şu anda seçime kalmış 14 gün, 13 gün, kalkıp bunu istismar etmek, böyle şey olmaz.”

Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin önemli olduğunu dile getiren ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” diye ekledi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Malatya, Akçadağlı, kızla, neler, konuştu, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı