Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 19:24
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi, hayırsever Başkan Vahap Küçük yaptırdı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak gelişme… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Doğanşehir’de düzenlediği miting sonrası evine misafir olduğu Vahap Küçük’ten Lise ve yurt yaptırmasını istemişti.
Eğitim Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi, hayırsever Başkan Vahap Küçük yaptırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istedi;

Hayırsever Başkan Vahap Küçük yaptırdı... 
Malatya’nın Doğanşehir belediye başkanı olan hayır sever Vahap Küçük, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği sözleri yerine getirdi.

vahap küçük ve erdoğan ile ilgili görsel sonucu
VE…YURT TEMELİ ATILDI…
Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde, Belediye Başkanı Vahap Küçük tarafından 19 Mayıs 20017 tarihinde temelini atarak yaptırdığı Doğanşehir Hüsne Küçük Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin yanına yaptıracağı 200 öğrenci kapasiteli Yıldız Küçük Öğrenci Yurdu için temel atma töreni de yapıldı.


Öğrencci yurdu için düzenlenen temel atma törene Vali Ali Kaban, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma komutanı Albay Necmi İnce, Doğanşehir Kaymakamı Murtaza Ersöz, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, ilçe belediye başkanları ve AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile kalabalık bir topluluk katıldı.


HAYIR SEVER BAŞKAN VAHAP KÜÇÜK “BÜYÜK HANIMIM VE KÜÇÜK HANIMIM…
Malatya’nın Doğanşehir İlçesinde Meslek Yüksekokulu’nu yaptırarak hizmete sunan Belediye Başkanı Vahap Küçük, törende şunları söyledi:


“Bu işler güzel bir şey. Allah hepinize nasip etsin böyle hayırlı işleri.  Bir sene önce Kız İmam Hatip Lisesi’ni Allah nasip etti, onu büyük hanımım Hüsne Küçük adına yaptırdık, o zamanda sordular, ‘Küçük hanıma ne yapacaksın’ dediler. Dedim, ‘Onunda başımın üzerinde yeri var.’  Onun adına da burada 200 kişilik yurt yaptıracağımı o zaman söz verdim. Allah bize bir senedir ömür verdi, bugün temelini atacağız. Kız çocuklarımız hem burada okuyacaklar, hem de yurtta kalacaklar. Cenab-ı Allah bana ömür verirse bu yatırımlarımız devam edecek. Doğanşehir ilçesinde açtığımız tekstil fabrikasında şuanda 300 kişi çalışıyor. Bunu yakın zamanda bin kişiye çıkartacağım. İlçede işsizliği önlemek için ilçemiz ile Malatya arasına işçi servisi koyduk. Benim amacım insanlara ekmek vermek. Bundan daha güzel bir şey yoktur. Allah bana sağlık vermiş, ondan sonra maddi imkan da vermiş, ben bu hizmetleri yapmazsam mahşer günü Allah bunun hesabını bana sormaz mı, soracak. Elhamdülillah Müslümanız, Allah bunun hesabını bizden soracak. Benim mesajım, insanlar ellerinden geldiğince insanlara faydalı olsun.” 


MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK”VAHAP AMCA”
Ak Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık,  temel atma töreninde yaptığı konuşmada, aynen şınları ifade ett.
“Vahap amca AK Parti’nin Doğanşehir kurucu ilçe başkanıydı. 2001 yılında parti kurulurken zor dönemde ilçe başkanlığı yaptı ve sonrada görevi gençlere devretti. Doğanşehir ilçesine önemli hizmetler yaptık. Malatya’da doğalgazın ilk geldiği ilçe Doğanşehir oldu. Vahap amca bunun için çok mücadele etti, bizlerde destek verdik. Doğanşehir’de küçük sanayi sitesi sorunu vardı, biz küçük sanayi sitemizi de ilçemize kazandırdık. 

Doğanşehirli hemşerilerimiz ‘Bize 100 yataklı bir hastane daha gerekiyor’ dedi ve 100 yataklı hastanemizi de ilçemize kazandırıyoruz. Vahap amca, Doğanşehir meslek Yüksekokulu’nu tek başına yaptı. Ellerine ve yüreğine sağlık Vahap amca. Vahap amcanın 2 hanımı, 9 evladı, 27 torunu var. Sayın Cumhurbaşkanımız 4 yıl önce Doğanşehir’e geldiğinde Vahap amcanın evine misafir olmuştu. Vahap amca 2 hanımını yanına alarak, ‘Bunlar çocuklarımın annesi’ demişti.

Şimdi çocuklarının annesinin adına birinin adına okul, birinin adına yurt yaptırıyor. Ellerine, yüreklerine sağlık.  O gün Cumhurbaşkanım, Vahap amcadan ilçeye imam hatip lisesi ile bir tane yurt yapmasını istedi. O gün Cumhurbaşkanımıza söz veren Vahap amca bugün sözünü yerine getirdi. Cumhurbaşkanımıza verdiği sözü yerine getirdiği için Vahap amcaya ve ailesine teşekkür ediyorum.” 

VALİ ALİ KABAN “BİR VAHAP KÜÇÜK FENOMENİ VARDIR”


Vali Ali Kaban ise, “Bir Vahap Küçük fenomeni vardır.  O, soyadı Küçük’tür ama yüreği koskocamandır. Yakından tanıma fırsatım oldu. Yüreği dolu doludur, insan sevgisi ile doludur, Türkiye sevdalıdır, Türkiye sevgisi ile doludur. Doğanşehir sevdalısıdır, Doğanşehir’i çok sever” diyerek yapmış olduğu hayır işlerinden dolayı tebrik etti.
Yapılan konuşmaların ardından dualar okunarak 200 kapasiteli Yıldız Küçük Kız Öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı.
Vali Kaban, Milletvekili Çalık ve beraberindekileri daha sonra Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün yaptırdığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret ederek, incelemede bulundular.
Küçük, annesinin ve babasının adına ise Doğanşehir’e bağlı Elmalı Mahallesinde sağlık ocağı ve ilkokulu daha önce yaptırmıştı.


Vahap Küçük’ten Malatya’ya da eğitim alanında yatırımlar yaptırması bekleniyor.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, istedi,, hayırsever, Başkan, Vahap, Küçük, yaptırdı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı