Haber Detayı
12 Kasım 2013 - Salı 17:14
 
CHP'li İnci Ak Pareti'li Çakır'la bir araya geldi
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hulusi Porgalı ile birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.
Siyaset Haberi
CHP'li İnci Ak Pareti'li Çakır'la bir araya geldi

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya’da 7 bölgede adaylarının belli olduğunu, yeni seçim döneminin Malatya’ya hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Malatya’da büyükşehirde Hakan İnci ile Yeşilyurtta ise Hulusi Porgalı ile yarışacaklarını belirten Kiraz, “Ziyaretimizin temelinde iyi niyet dileklerimizi ifade etmeye geldik. Sizlerde adaysınız. Umarım yarışta kazanan Malatya olur” dedi.

Seçim gezilerine bazı kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek başladıklarını belirten, CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Malatya’ya 5 yıl boyunca emek verdiğini söyledi.

Er Meydanına çıktıklarını vurgulayan İnci, “Başkanımızlada yarış içinde olacağız. Demokratik bir şekilde bir birimize saygı göstererek çalışacağımızı, hiçbir şekilde hakaretvari açıklamalarda bulunmayacağımızı ifade etmek istiyorum. Başkanımıza bizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Parti içi yarışta da başarılar diliyorum” dedi.

Yerel seçimlerin seviyeli geçeceğini belirten CHP Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hulusi Porgalı, “Biz birbirimizi tanıyoruz. Bu bir bayrak yarışı kazananın kaybedenin elini sıkması gerektiğine inanıyorum. Yerel seçimler Malatya’mıza ve milletimize hayırlar getirsin” şeklinde konuştu.

Seçimlerin Malatya için güzel bir sürecin başlangıcı olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti’de değerlendirme sürecinin devam ettiğini söyledi.

Görevin kime verilirse verilsin seçim sürecinin farklı olduğuna vurgu yapan Başkan Çakır; “Hangi siyasi parti olursa olsun yarış seviyeli ve adil olmalı. Malatya bölgenin cazibe merkezi ve hızla gelişen bir kent. Büyükşehir ile birlikte şehircilik, sanayi ve ekonomik anlamda da önemli bir gelişim içinde olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi, İl, Başkanı, Enver, Kiraz, CHP, Malatya, Büyükşehir,
Yorumlar
Haber Yazılımı