Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 15:25
 
Camilerde cemaatle sosyal mesafeli ilk Cuma namazı kılındı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Günün haberi… Malatya’da da Camilerde haftalar sonra ilk kez cemaatle sosyal mesafeli Cuma namazı kılındı. Caminin içi ve avlusu vatandaşlarla doldu taştı.
Yaşam Haberi
Camilerde cemaatle sosyal mesafeli ilk Cuma namazı kılındı

Camilerde cemaatle sosyal mesafeli;

Resim

İlk Cuma namazı kılındı...

Resim

Korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir ibadete kapalı olan camiler Cuma namazıyla birlikte yeniden ibadete açıldı.
Namaza saatler kala camiye gelen vatandaşların, maske takarak tedbirlere dikkat ettiği görüldü. Bazı vatandaşlar, evlerinden getirdikleri seccadelerle namazlarını kıldı.
Polis ekipleri namaz öncesinde vatandaşlara maske takmaları konusunda uyarılarda bulunurken, maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtımı yapıldığı dikkat çekti.
Tedbirler kapsamında cami girişlerine el dezenfektanları konuldu. Namaz sırasında camide ve avlusunda cemaatin sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde saf düzeni alması sağlandı. Bazı vatandaşlar caminin içinde namaz kılarken bazıları ise avluda cami bahçesinde namazlarını kıldı.

Fotoğraf: Talip Kilayıklı

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN NE DEDİ?

“Malatyamız da normalleşme süreci kapsamında sümer camimizin avlusunda sosyal mesafe kuralına uygun olarak ilk cuma namazı kılındı...

Fethin coşkusu ile camilerimize kavuşmanın sevincini hemşehrilerimizle birlikte yaşadık.

Selam ve Dua ile”

BÜYÜKŞEHİR, CUMA NAMAZINA GELENLERE MASKE DAĞITTI

Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen Cuma Namazlarının yeniden başlaması dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi de vatandaşlara destekte bulundu.

Resim

Büyükşehir Belediyesi tarafından Camilerde maske dağıtımı yapılırken, namaza gelen her vatandaşa ayrıca kolonya ve akide şekeri ikramı da yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesine bağlı ekipler, Battalgazi ve Yeşilyurt’taki camilere dağılarak vatandaşlara koronavirüs önlemleri için yardımcı oldu.

Büyükşehir Belediyesi çalışanları, Cuma Namazına gelen vatandaşlara maske dağıttı ve kolonya ile akide şekeri ikram etti.

Resim

Yapılan faaliyetten dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar ise Belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Camilerde, cemaatle, sosyal, mesafeli, ilk, Cuma, namazı, kılındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı