Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 18:15
 
Çakır ne dedi?; Çamur at tutmazsa izi kalır mantığıyla yapılan karalama
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Ak Parti Malatya Milletvekili eski belediye başkanı Ahmet Çakır, CHP’nin iddiaları için “Çamur at tutmazsa izi kalır mantığıyla yapılan karalama.”dedi.
Gündem Haberi
Çakır ne dedi?; Çamur at tutmazsa izi kalır mantığıyla yapılan karalama

Çakır ne dedi?;

Çamur at tutmazsa izi kalır mantığıyla yapılan karalama
Milletvekili Ahmet Çakır, CHP’nin iddiaları ile ilgili kamuoyuna şu açıklamada bulundu: “Değerli hemşehrilerim, öncelikle şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik eder, Bayramın milletimiz nezdinde tüm insanlığa barış, huzur, adalet ve mutluluk getirmesini dilerim.

ahmet çakır ile ilgili görsel sonucu
Bir Bayram Arafesinde gönül ister ki hep iyilikleri, güzellikleri konuşalım. Ama maalesef utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan, yüzleri bile kızarmadan, yalanla, dolanla, iftirayla, çamur siyasetiyle, algı operasyonlarıyla aziz hemşehrilerimizin zihinlerini bulandırmak isteyen müfterilere cevap vermek zorunda kaldığımız için her bir hemşehrimden anlayış istirham ediyorum.

ahmet çakır ali aladağ ile ilgili görsel sonucu
Değerli hemşehrilerim, son zamanlarda bazı medya organlarında, sahte sosyal medya hesaplarında paylaşılan asla, kat'a gerçeklerle örtüşmeyen, çamur at tutmazsa izi kalır mantığıyla yapılan karalama kampanyalarını yakinen takip etmekteyiz. Bir takım sahte hesaplar üzerinden oluşurulmak istenen algı operasyonunun asıl amacı; suyu bulandırarak bir takım karanlık işlere, kötü emellere, kirli hesaplara kapı aralamak olduğu aşikârdır.”
Milletvekili Çakır daha sonra açıklamasını şöyle devam ettirdi:
“Biz kamunun her kuruşunda milyonlarca insanımızın hakkının olduğunun farkında olarak bütçelerimizi planlayıp kullandık. Bizim ne hukuka, ne aziz milletimize ne de Rabbimize veremeyeceğimiz hiç bir hesabımız yoktur. Alnımız açık, yüzümüz aktır.
Değerli hemşehrilerim, CHP Genel Başkan Yard. ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İl Baskanı Enver Kiraz'ın birileriyle danışıklı yaptıkları her hallerinden belli olan "Malatya Büyükşehir Belediyemizin 2014- 2018 yılları arasındaki Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesi ile ilgili, gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan ve kamuoyumuzu yanıltan açıklamalarını" esefle okudum.
Malatya'yı baştan başa değiştirip dönüştüren onca projemizi görmek istemeyenlerin faaliyet raporumuzdaki özel kalem bütçesini alarak ve bunu da sadece devlet ricalinin ziyaret sayısına bölerek spekülasyon yaratmaları hesap-kitap bilmemek değil en hafif deyimle insafsızlıktır, vicdansızlıktır.

ahmet çakır ile ilgili görsel sonucu
Ömrü hayatlarında milletimiz için, memleket için taş üstüne taş koymamış, millet, memleket, hizmet gibi ulvi dertlerden bihaber müfterilerin en iyi yaptığı şey; hizmeti küçümsemek, karalamak ve yok saymaktır. Müfterilerin değirmenine su taşıyan hainler de bilmelidir ki, yalanla, iftirayla, ihanetle abâd olunmaz.
Kamu bütçesinin nerelerde ve nasıl kullanılacağı kurallarla bellidir. Temsil Ağırlama ve Tören bütçesinin hangi amaçlarla ve nasıl kullanılacağı 27302 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönerge ile belirlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Sn. Ağbaba'nın zannettigi gibi bir Muz Cumhuriyeti değildir; bir hukuk devletidir. Kamuda yapılan her kuruşun hesabı Sayıştay Başkanlığının Denetçileri tarafından rutin olarak da denetlenmektedir.
Belediyemizde Özel Kalem Bütcesindeki Temsil, Ağırlama ve Tören kalemi mevzuata uygun olarak,
1) Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın, Kurum ve Kuruluşlarımızın temsilcilerilerinin ağırlanmaları,
2) Dini ve Milli Bayramlarımız ile önemli gün ve haftalarda yapılan kutlama etkinlikleri,
3) Kurum ve Kuruluşlarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Kanaat Önderlerimizle, Muhtarlarımızla, Basın Mensuplarımızla vb yaptığımız toplantılar,
4) Açılış, Temel Atma Törenlerimiz

ahmet çakır ile ilgili görsel sonucu
5) Kitap Fuarı, Yapı Dekorasyon Fuarı, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, İstihdam Fuarı, Engelliler Fuarı vb Fuarlarımızdaki ağırladığımız misafirler,
6) Ankara ve İstanbul Tanıtım Günleri gibi on binlerce Malatya Sevdalısı insanımızı ağırladığımız etkinliklerimiz,
7) Ramazan ve Muharrem aylarında yaptığımız iftar programlarımız,
8) Başarılı öğrencilerimizin, sporcularımızın, sanatçılarımızın ödüllendirilmesi,
9) Muhtaç vatandaşlarımıza yaptığımız aciliyet arz eden yardımlar,
10) Fakir vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda verdigimiz cenaze yemekleri vb. harcamalar için Özel Kalem Bütçesindeki Temsil Ağırlama ve Tören kalemi kullanılmıştır.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Çakır, ne, dedi?;, Çamur, at, tutmazsa, izi, kalır, mantığıyla, yapılan, karalama,
Yorumlar
Haber Yazılımı