Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 20:39
 
Başkan Gürkan: Malatya Maske üretiminde lojistik merkez olacak
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, katıldığı bir televizyon programında korona virüsü ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları ve tedbirleri anlattı.
Gündem Haberi
Başkan Gürkan: Malatya Maske üretiminde lojistik merkez olacak

BAŞKAN GÜRKAN "MALATYA;

MASKE ÜRETİMİNDE LOJİSTİK MERKEZ OLACAK..."

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “ Evde Kal Sağlıklı Kal hem kendi sağlığına, hem aile hem de toplum sağlığına faydalı birey ol temennisinde bulunuyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığımızın korona virüs salgını noktasında almış olduğu kararlar doğrultusunda yerel yönetimde bizlerde gerekli tedbirleri alıyoruz” dedi.  

Başkan Gürkan, “Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın video konferans ile AK Parti Belediye Başkanları ile yapmış olduğu toplantı da bizler ile bir görüşmeleri oldu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşleri doğrultusunda ‘Malatya bir tekstil kentidir’ özellikle buradaki tekstil sektörünün bir birleşen ile birlikte Malatya dışında Türkiye’nin ve hatta yurt dışının ihtiyaçlarını da karşılayacak bir lojistik merkez olma noktasında bizlere talimatları oldu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu talimatları doğrultusunda organize sanayi de faaliyet gösteren Tekstil sektöründeki öncü firmalarımız ile Valiliğimizin Başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz, Üniversite Rektörümüz ve sivil toplum kuruluşlarımızın katıldığı bir platform içerisinde bir değerlendirme yapıldı.

Bu değerlendirme sonucunda, 12 tekstil sektörümüzdeki firmalarımızın bir lokomotif olarak, onların önderliğinde ortalama 3 milyon maske üretimi hedeflenmektedir.  

Bununla ilgili bir süreç başladı. Hafta sonu itibariyle bu dediğimiz rakamlara erişebileceğimizi ifade etmek istiyorum.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışan personellerimizin daha sağlıklı hizmet verilebilmesi adına Büyükşehir Belediyesi olarak, Sanat merkezlerimizde ve semt konaklarımızda maske üretimine devam ediyoruz.

Bir taraftan vatandaşlarımızın maske ile virüsün engellenmesi temin edilirken, bir taraftan sağlığımızı koruyup diğer taraftan da vatandaşlarımızda bu tedirginliğin azalması için gayret ve çabamız devam ediyor” şeklinde konuştu.  

EMNİYET MENSUPLARIMIZ HUZUR VE GÜVENİN SARSILMAZ BEKÇİLERİDİR…

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Polis Teşkilatı’nın 175.’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Gürkan mesajında,

Türk Polis Teşkilatı’nın 175 yıldır şan ve şerefle yürütülen bir görev ahlakını temsil ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Kamu düzeninin sağlanmasında önemli bir rol oynayan polisimiz milletin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü eylem ve girişimin de karşısında durmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Polis, asker kader disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır sözünden hareketle görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelidir. Bugün güçlü ve gelişen bir Türkiye'den bahsedebiliyor ve geleceğe yönelik hedefler ortaya koyabiliyorsak; kuşkusuz bunu ülkemizde hâkim olan huzur, güven ve istikrar ortamına borçluyuz. Bu ortamın oluşturulması noktasında müteşekkir olduğumuz kurumların başında ise, Türk Polis Teşkilatı'mız geliyor. Çünkü bu teşkilatın her bir mensubu, suç ve suçlularla mücadelenin yanında yasa ve kanunların sorunsuz icrası için çalıştığı gibi, ülkenin ve milletin bekası için de, gerekirse canından dahi geçebilecek kadar vatan sevdalısıdır” dedi.

Koronavirüs ile mücadelede de Polislerimiz aktif rol oynuyor

Başkan Gürkan mesajında Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde Türk Polis Teşkilatının önemli bir sorumluluk üstelendiğini belirterek, “İçinde bulunduğumuz bu zor zamanda salgınla sadece ilgili kurumlar değil Polis teşkilatımız ve güvenlik güçlerimizde büyük bir sorumluluk örneği göstererek sahada geçe-gündüz çalışmaktalar. Polis teşkilatımızın ve güvenlik güçlerimizin bu çalışmaları takdire şayandır. Halka hizmet anlayışı içerisinde görevlerini en iyi şekilde icra eden ve bu uğurda şehit olan emniyet mensuplarımızı saygıyla ve rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın 175’inci kuruluş yıldönümünü kutlar tüm personellerimize görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

BAŞKAN GÜRKAN'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Gürkan, ilahi rahmetin tecelli ettiği bugünün İslam ve insanlık âlemine hayırlar getirmesini; dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüsü salgınının bir an önce sona ermesini temenni ettiğini belirtti.

Başkan Gürkan mesajında, "Berat Kandili af ve kardeşlik duygularımızın pekişmesi bakımından bizler için büyük bir fırsattır. On bir ayın sultanı, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandilinin İslam âleminin günahlarından kurtuluşuna, kardeşlik ve hoşgörü ortamının gelişmesine, güçlenmesine vesile olmasını temenni ederim.

Berat gecesi, Allah’ın affına mazhar olmanın yanında, bizlere affedici olmayı da hatırlatır. Bu gün bir diğer yönüyle, kırılan kalpleri onarma, insanlar arasındaki kin ve nefret duygularını öteleme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin ve milletimizin mübarek Berat Kandilini tebrik eder, kandilin tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Ayrıca, korona virüs salgını yüzünden hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına Cenab-ı Allah’tan sabırlar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİRDEN BERBER VE KUAFÖRLERE GIDA YARDIMI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs tedbirleri kapsamında dükkânlarını kapatmak zorunda kalan ve iş yapamayan berber ve kuaförlere gıda yardımında bulundu.

Korona Virüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile dükkânlarını kapatan ve zor günler geçiren berber ve kuaförlere Büyükşehir’den destek geldi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatıyla bu zorlu süreçte maddi sıkıntı yaşayan yaklaşık 65 berber ve kuaför için içinde gıda malzemesi bulunan gıda kolileri hazırlandı.

Hazırlanan koliler Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan adres listesine göre berber ve kuaförlerin evlerine ulaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından yapılan koli dağıtıma eşlik eden Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, bu süreçte mağduriyet yaşayan berberlerin sesine Büyükşehir Belediyesinin kulak verdiğini söyleyerek yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan ise, Büyükşehir Belediyesinin zor durumda kalan berber ve kuaförlerin yanında olduğunu ifade etti.

Yardımları alan berber ve kuaförler ise duyarlılıklarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ettiler.

BÜYÜKŞEHİR MUHTARLARI UNUTMADI

Malatya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı almış olduğu tedbirlerin yanında, salgına karşı vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Malatya genelindeki muhtarlara dezenfekte kiti dağıtarak, bu zor zamanda muhtarların yanında olduğunu gösterdi.

Salgının başladığı ilk günden itibaren Malatya genelinde gerek dezenfekte çalışmaları gerekse de vatandaşlara yönelik koruyucu ve uyarıcı tedbirlerle noktasında büyük bir çaba içerisinde olan Büyükşehir Belediyesi son olarak Muhtarlara dezenfekte kiti dağıtarak çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlara dağıtılan dezenfekte kiti içerisinde, maske, eldiven, dezenfekte jeli ve ıslak mendil bulunmakta.

BÜYÜKŞEHİR MALATYA'NIN DÖRT BİR YANINDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI...

MALATYA BÜYÜKŞEHİR YAPTI...SİNYALİZASYON SİSTEMLERİNDE ‘EVDE KAL’ UYARISI

HALKIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN ÇAĞRI MERKEZİNDE VATANDAŞLARI DİNLEDİ...

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Başkan, Gürkan:, Malatya, Maske, üretiminde, lojistik, merkez, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı