Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 13:57
 
Başkan Akın Kızılay’a kurban bağışı yaptı; Hilal olsun Malatya
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Kızılay'a kurban bağışları devam ediyor...Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Kurban vekaletini Kızılay’a bağışladı.
Yaşam Haberi
Başkan Akın Kızılay’a kurban bağışı yaptı;  Hilal olsun Malatya

Başkan Akın Kızılay’a kurban bağışı yaptı; 

Hilal olsun Malatya...


Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Kızılayın güvenilir bir kurum olduğunu ve bu noktada alınan bağışların dünya mazlumlarına iletildiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasının devamında Başkan Akın, Kızılaya vekaleten kurban bağışımızı gerçekleştirdik. Tüm Dünyada yaptığı yardım çalışmalarıyla adından söz ettiren zor günlerin en yakın dostu Kızılayın Kurban Bağışı Kampanyasına hemşehrilerimizinde destek olmasını diliyor bu noktada Kızılay Malatya Şubesi Başkanı Ramazan Soylu’ya ve ekibine de başarılar dileklerimi iletiyorum. “ dedi.


BAŞKAN SOYLU”HİLAL OLSUN TÜRKİYE, HİLAL OLSUN MALATYA”
Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, Vekalet kurban "Türkiye. Kızılay’ın vekaleten Kurban kesimi 2007 yılından bu yana devam etmektedir.
Sevgili başkanımız İhsan Akın’ın Türk Kızılay’ına vekaleten kurban bağışını yapması anlamlıdır. Başkan İhsan Akın kurban bağışı ile örnek teşkil etmektedir. Allah hayrını kabul. Malatya’da diğer hayır severlerimizin kurban bağışlarını bekliyoruz.


Kurban vekalet bedeli yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 725 TL. Kurban’ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sesleniyor. Ve Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyasına hayır severlerin bağışları devam ediyor. 
Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Kızılay modeli sayesinde kurban etlerini de yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. 
Kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modem kombinalarda, vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek” şeklinde konuştu. 


Vekalet yapılan kurbanlıkların yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını da belirten Soylu, "Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aş evlerinde de dağıtımlar yapılacak” 


KIZILAY’A NASIL VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI YAPACAĞIZ…”
Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, bu konuda da şu açıklamada bulundu"Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılay şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay posta çeki hesabını, mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler. 


Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından da yararlanabilecekler” 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Akın, Kızılay’a, kurban, bağışı, yaptı;, , Hilal, olsun, Malatya,
Yorumlar
Haber Yazılımı