Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 13:37
 
Bakan Tüfenkci; Beylerderesi Göleti ile Malatya çok önemli prestij kazanacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, " Beylerderesi Göleti Malatya’ya 5 milyon metreküp su tutacak " dedi.
Ekonomi Haberi
Bakan Tüfenkci; Beylerderesi Göleti ile Malatya çok önemli prestij kazanacak

MALATYA ÇOK ÖNEMLİ PRESTİJ PROJESİ KAZANACAK 
Bakan Tüfenkci, Malatya Yeşilyurt Belediyesi Barguzu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Yeşilyurt Kültür Sarayı sunumuna katıldı. Proje hakkında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'tan bilgi aldı.

Belediyecilik alanında AK Parti hükümetlerinin Türkiye’de adeta çığır açtığı ve Malatya’nın da bu konuda birçok ile örnek olabilecek projeler ürettiğini ifade etti.


 Proje yapımı devam eden Beylerderesi DSİ Gölet’inde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Tüfenkci, yetkililerden de bilgi aldı. Bakan Tüfenkci, inşaat çalışmalarını ardından yaptığı açıklamada, Malatya için çok önemli bir prestij projenin hayata geçtiğini vurguladı. Göletin Malatya’nın sulama noktasında yaşamış olduğu sorunların çözümüne çok önemli fayda sağlayacağını dile getiren Tüfenkci, "Çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Bunun tam anlamıyla oturması 5-10 sene alacak ama gelecek dönem için Malatya'ya çok önemli bir eser kazandırdığımızı düşünüyorum." diye konuştu.


Projenin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Bakan Tüfenkci, göletin Malatya’nın prestij projelerinden bir tanesi olduğunun altını çizdi. 
Göletin Malatya’ya 5 milyon metreküp su tutacağını bildiren Tüfenkci, şunları söyledi: "Özellikle Battalgazi yöresinin susuzluğunun bir anlamda giderilmesi noktasında önemli bir görev görecek. Yine hemen bu barajın üzerinde İnekpınarı barajını yapıyoruz. Burada sulamamıza önemli bir katkı sunacak.

 
Biz biliyoruz ki Malatya kurak bir memleket. Su kaynaklarımızı iyi kullanmamız ve israf etmememiz lazım. En önemlisi de her bir kaynağı sulamanın hizmetine sunmamız gerekir. Çalışmalar o yönde yapılıyor. Şimdi firma yetkililerinde bize ifade ettikleri gibi en geç mayıs ayında bitirilmesi planlanıyor."

BAKAN TÜFENKCİ BARGUZU'DA ESNAFLARI DOLAŞTI...

BAKAN TÜFENKCİ; ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR MERKEZİ İLE ŞEHİT NURETTİN METİN PARKININ AÇILIŞINI YAPTI…

Bakan Tüfenkci “eşilyurt Belediyemiz tarafından inşa edilen Şehit Ömer Halis Demir Gençlik Merkezi ve Şehit Nurettin Metin Parkı’nın açılışını gerçekleştirdik. Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

BAKAN TÜFENKCİ; DOWN SENDROMLULAR DERNEĞİNDE…

Bakan Tüfenkci “Malatya Down Sendromlular ve Otizmliler Derneğini ziyaret ettik. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla hayatı kolaylaştıracak, engelleri kaldıracak yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz.”dedi.

BAKAN TÜFENKCİ YEŞİLYURT BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ HİZMET BİNASINI AÇTI…

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci;, Beylerderesi, Göleti, ile, Malatya, çok, önemli, prestij, kazanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı