Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 19:49
 
Bakan Kurum; 2023’e giden yolda Malatya daha da gelişecek
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ocak ayında yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Malatya’ya geldi.
Gündem Haberi
Bakan Kurum; 2023’e giden yolda Malatya daha da gelişecek

Bakan Kurum;

Resim

22023’e giden yolda Malatya daha da gelişecek...

Resim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a inceleme gezisinde Bakan Yardımcısı Fatma Varank, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tun yanı sıra Malatya Valisi Aydın Baruş, Milletvekilleri Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Bülent Tüfenkci ve Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı ile kalabalık bir heyet eşlik etti.

Resim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Depremde hasar görün ilçeler ile Millet Bahçesinin yapılacağı alandaki çalışmaları da inceledi.

Resim

Başkan Gürkan’dan Bakan Kurum’a teşekkür

Resim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u Malatya’da ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet ile birlikte Ocak ayında yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin etkili olduğu ilçelerimizde yapılan çalışmaları yerinde gördük. Malatya tarihinin en büyük yatırımlarını inşallah bu dönemde alacak. Bu yıl sadece alt yapıya 350 milyon gibi bir kaynak ayrıldı. Ayrıca kredisi temin edilen ve önümüzdeki günlerde alımını yapacağımız 100’e yakın iş makinası ile hem araç parkımızı yenileyeceğiz, hem de araç parkımızı genişletmiş olacağız.

Resim

Çevre ve şehircilik Bakanlığımızın Malatya için çok fazla yatırımı bulunmakta. Bakanlığımızın taleplerimize çok fazla ilgi ve alakalarını gördük. Bu ilgilerinden dolayı da sayın Bakanımızın şahsında bakanlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Resim

Ayrıca yıllardan beri boş ve atıl bir şekilde duran Yimpaş binası da Büyükşehir Belediyemize devredildi bu müjdeyi de buradan paylaşmak istiyorum” dedi.

Resim

Başkan Gürkan, “Sayın Bakanımızı Malatya’da ağırlamaktan bir kez daha onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Biz Malatya’yı tarif ederken İnsanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehir diyoruz. Sayın Bakanımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ülkemizin 81 ili’de bizim için değerli. Malatya’da önemsediğimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetle üzerinde durduğu büyükşehirlerimizden. Malatya bölgesi için önemli şehirlerimizden. Depremin yaşandığı Ocak

Resim

ayında depremin yaralarının sarılması için hızlı bir şekilde harekete geçerek gerekli çalışmaları başlattık. Halkımıza söz vermiş olduğumuz konutların inşası hızlı bir şekilde devam ediyor. Malatyalılar müsterih olsunlar ihtiyaçları olan bütün projeleri Belediye Başkanlarımızla, Milletvekillerimiz ve Valimiz ile birlikte istişare ederek yapıyoruz. 2023’e giden yolda daha değişik bir Malatya, sosyal altyapısı, yeşil alanları ile değişmiş ve gelişmiş bir Malatya olacak. Bugüne kadar yapılan hizmetleri daha yukarılara taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Resim

Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, ipek namazlık halı, gümüş işlemeli tablo ve kayısı hediye etti.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Kurum;, 2023’e, giden, yolda, Malatya, daha, da, gelişecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı