Haber Detayı
09 Kasım 2013 - Cumartesi 16:57
 
Ak Parti'nin temayül yoklamasından geriye kalanlar
Ak Parti'de temayül yoklaması yapıldı.1076 delege oy kullandı.Ve gündeme fazla oy damgasını vurdu
Siyaset Haberi
Ak Parti'nin temayül yoklamasından geriye kalanlar

Fazla söze gerek yok.
9 Kasım Temayülü sona erdi. Malatya Büyükşehir belediye başkan aday adaylarının Kurulan standlar, saat 10.00 yerine 11.00 de başlayan oy verme işlemi, gençlerin kavgasın, saat 15.00 de sone ermesi gereken oylama 16.00 da sona erdi ve oyların tasnifi torbalarla konulması, parti yöneticilerinin açıklamaları hafızalarda hep kalacak.
Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili M.Belma Satır, Ak Parti Sivas Milletvekili Anayasa Komisyon üyesi Ak Parti Grup Yön kur üyesi Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yrd. Av.Hilmi Bilgin, İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı ,Ömer Faruk Öz, Cemal Akın, Mustafa Şahin, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfekçi, Kadın ve Gençlik Kolları’ndan temsilciler, İlçe yönetimleri, aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.
AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi yaptı. Seçime 136 adayın katıldığını söyledi.
İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Belma Satır ise konuşmasında “Temeyül nihayi sonuç değildir.Temayül yoklamalarının ardından yapılacak olan merkez yoklamasıyla adaylarımız belirlenecektir. Burada alınacak sonuçlar, kararın verilmesine katkı sunacaktır.”dedi.
Yoklama nasına kapalı yapıldı.
İl Başkanı Bülent Tüfenkçi yaptığı açıklamada “Yapılan sayımda Oy kullananlar içinde 64 oy fazla çıkmıştır. Yapılan incelemede ise fazla olarak görülen oyların oy kullananların imza atmadan oylarını kullanmalarından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Fazla çıkan 64 oy imha edilecektir. Kullanılan fazla oylar ise Merkez ve ilçelerin sandıklarından çıkmıştır”açıklamasını yaptı.
Temayül'den işte geriye kalanlar.


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ak, Partide, temayül, yoklaması, yapıldı1076, delege, oy, kullandıVe, gündeme, f
Yorumlar
Haber Yazılımı